Reklama

Nergal o białaczce: To był szok

Adam 'Nergal' Darski z zespołu Behemoth w rozmowie z magazynem "Wprost" wspomina moment, w którym lekarze oznajmili mu, że jest chory na białaczkę.

Przypomnijmy, że w 2010 roku u Nergala zdiagnozowano białaczkę. Pod koniec zeszłego roku lider Behemoth przeszedł operację przeszczepu szpiku kostnego, by w styczniu 2011 roku opuścić szpital. Terapia artysty trwała blisko pół roku.

Reklama

Na łamach tygodnika "Wprost" Nergal wspomina dzień, w którym dowiedział się o białaczce.

"Zdziwienie i szok. Koledzy z zespołu kilka dni wcześniej widzieli mnie po ostatnim koncercie bardzo słabego, nie mogłem mówić, złapać tchu, ledwo stałem na nogach. Zażądali: 'Jedziesz do szpitala i póki się nie zbadasz, nie wracaj'" - opowiada.

"Koledzy pamiętali, że wcześniej lekko traktowałem swoje zdrowie. I tak lekko potraktowałem tę chorobę, żartowałem sobie od początku na ten temat..." - zdradza lider Behemoth.

Nergal nie ukrywa, że miał niewielką wiedzę na temat białaczki.

"Byłem kompletnym ignorantem. Sam u siebie podejrzewałem jakąś chorobę egzotyczną, strasznie się pociłem, na całej głowie miałem małe guzki, miałem coraz mniej sił. Nigdy, w najbardziej kasandrycznych snach nie wpadłbym na to, że to może być nowotwór" - powiedział.

"Wylądowałem na oddziale chorób tropikalnych, gdzie zrobili mi wstępne badania. Pojawiły się pierwsze diagnozy, ale żaden z lekarzy nie chciał mnie oświecić. Być może obawiali się mojej reakcji..." - wspomina.

Zobacz teledyski Behemoth na stronach INTERIA.PL!

Wprost

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Behemoth | 'Wprost' | "Wprost" | Adam Nergal Darski | Adam 'Nergal' Darski | szok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje