Reklama

Frontside: Trasa na Wschodzie

W poniedziałek, 17 grudnia, grupa Frontside rozpoczęła trasę po Rosji i Białorusi. Metalcore'owcy z Sosnowca ostro zabrali się też za prace nad nową płytą.

"Koniec roku upłynie nam na koncertach w towarzystwie Rasta za naszą wschodnią granicą. Tym razem odwiedzimy Rosję i Białoruś podczas tygodniowego tour. Ten wyjazd cały czas stał pod wielkim znakiem zapytania, ciągle pojawiały się nowe problemy na linii zespół -ambasady; zmiany przepisów związane z wejściem Polski do układu z Schengen piętrzyły masę problemów wizowych wywoływanych przez niedoinformowanych pracowników tych placówek" - wyjaśnia Demon, gitarzysta Frontside.

Reklama

"Prócz tego nagła choroba Tomy (perkusja), która dosłownie zwaliła go z nóg na trzy dni. W ostatniej chwili na dodatek okazało się, że Auman (wokal) z powodów zawodowych niestety nie może wyjechać. Z pomocą przyszedł Pachu - wielkie dzięki ziom!" - informuje lider zespołu.

"Jakby tego było mało jedziemy tam bez prób - krótko mówiąc wojna! Było już zbyt późno, by odwołać nasz udział. Musieliśmy przyjąć wyzwanie na przysłowiową klatę. Czasem ten zespół zmaga się z naprawdę niewiarygodnymi problemami, ale jak zapewne wiecie, wychodziliśmy już z większych opresji. Miejmy nadzieję, że wszystko się uda. Miejmy nadzieję, że wrócimy cali i zdrowi. I za to trzymajcie kciuki!" - kontynuuje.

Demon ujawnił też kilka szczegółów dotyczących następcy albumu "Absolutus" (2006).

"Z przyjemniejszych wieści z naszego obozu to zaczęliśmy już pracę nad kolejną płytą! Mamy już tytuł i motywy przewodnie liryk. Pracujemy już w chwili obecnej nad kilkunastoma pomysłami muzycznymi. Dwa numery mamy już gotowe w warstwie muzycznej! Pierwszy raz w historii Frontside mamy tyle pomysłów, pierwszy raz pracujemy nad tak wieloma utworami, i pierwszy raz wygląda na to, że będą to złożone kompozycje. Jest dobrze" - stwierdza.

"Jeśli wszystko będzie miało szczęśliwy finał widzimy się 7 stycznia w Warszawie na koncercie charytatywnym. Cel jest szczytny, mamy więc nadzieję, że Stodoła pęknie w szwach! Zagrają też oczywiście Behemoth i Vader! Życzcie nam szczęścia!" - o koncercie poświęconym pamięci Vitka, zmarłego perkusisty Decapitated, mówi Demon.

Zobacz teledyski Frontside na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Frontside | Rosji | NAD | trasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje