Reklama

Therion na pięciu koncertach w Polsce w 2024 r. [DATY, MIEJSCA, BILETY]

W połowie lutego 2024 roku szwedzka grupa Therion wyruszy w trasę po Europie. W jej ramach pionierzy symfonicznego metalu wystąpią w pięciu polskich miastach.

W połowie lutego 2024 roku szwedzka grupa Therion wyruszy w trasę po Europie. W jej ramach pionierzy symfonicznego metalu wystąpią w pięciu polskich miastach.
Lori Lewis powraca na scenę z grupą Therion /Gary Wolstenholme/Redferns /Getty Images

Słynny zespół Christofera Johnssona rozpocznie "Leviathan Tour" od trzech koncertów w naszym kraju: 16 lutego 2024 roku w Lublinie (klub Studio), 17 lutego w Krakowie (Kwadrat) i 18 lutego w Poznaniu (Tama). Po objechaniu Starego Kontynentu grupa zakończy wojaże kolejnymi dwiema imprezami w kraju nad Wisłą: 16 marca w Warszawie (Progresja) oraz 17 marca we Wrocławiu (A2). Organizatorem europejskiej trasy Therion jest polska agencja koncertowa Massive Music.

Therion powraca do Polski na pięć koncertów. Co już wiemy?

"Wobec braku możliwości koncertowego promowania 'Leviathan' (albumu z 2021 r.) z powodu pandemicznych obostrzeń i zagrania jedynie trzech imprez w Europie promujących 'Leviathan II' (2022 r.) w związku ze zwolnieniem naszego ówczesnego organizatora koncertów, szykujemy się teraz do zagrania pierwszej od 2018 roku trasy po Europie z prawdziwego zdarzenia, na której promować będziemy całą trylogię 'Leviathan'" - poinformował Christofer Johnsson, którego zespół w 2022 roku zmuszony został odwołać europejską trasę, w tym dwa listopadowe koncerty w Polsce.

Reklama

"Jako że Chiata Malvestiti (włoska koncertowa sopranistka Therion od 2015 r.) jest na urlopie macierzyńskim, na scenę - po raz pierwszy od 2014 roku - wraca nasza dawna (amerykańska) wokalistka Lori Lewis" - dodał lider Therion.

Nazwę grupy, która towarzyszyć będzie Therion na trasie po Europie, oraz więcej informacji o całym przedsięwzięciu mamy poznać już wkrótce.

Przypomnijmy, że już 15 grudnia nakładem austriackiej Napalm Records swą premierę mieć będzie "Leviathan III", nowy album Therion, a zarazem ostatni rozdział trylogii rozpoczętej w 2021 roku na longplayu "Leviathan".

Teledysk do premierowej kompozycji "Ayahuasca" z nowego materiału Therion możecie zobaczyć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Therion | koncert w Polsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy