Reklama

Sacrilegium: Pierwszy koncert po latach

Na początku kwietnia 2016 roku w Gdańsku odbędzie się pierwszy od kilkunastu lat koncert powracającej na scenę grupy Sacrilegium.

Sacrilegium powraca

Pierwszy i póki co jedyny występ pionierów polskiego black metalu z Pomorza będzie mieć miejsce w gdańskim klubie Protokultura. Koncert odbędzie się 2 kwietnia 2016 roku.

Reklama

Jak informuje agencja Left Hand Sounds, Sacrilegium wystąpi w towarzystwie nie mniej wartościowych gości, których nazwy mają być wkrótce ujawnione.

Bilety dostępne będą od 10 stycznia 2016 roku.

Przypomnijmy, że zapowiadany koncert grupy z Wejherowa związany jest z premierą powrotnej płyty "Anima Lucifera", który trafi na rynek wiosną 2016 roku w barwach Pagan Records.

"Sacrilegium to moi koledzy z wytwórni... sprzed 20 lat. A w sumie też sąsiedzi. W Wejherowie nie raz walczyliśmy z tanim winem w pobliskich lasach, a potem spędzaliśmy całe noce na długich dyskusjach. Tak pamiętam początki lat 90. Sacrilegium był jednym z soundtracków tamtych lat. Cieszę się, że ten diament ktoś w końcu odkurzył! Kibicuję!" - napisał Nergal z Behemotha.

Podobnego zdania jest również Tomasz Krajewski, szef zasłużonej Pagan Records.

"Do Sacrilegium miałem zawsze pewną słabość, a co za tym idzie mocno subiektywny stosunek, niekoniecznie z powodu bycia ich wydawcą. Pasował mi zakres emocji, w którym porusza się ich muzyka. Może to zabrzmieć sloganowo, ale faktem jest że 'Wicher' (debiutancki album z 1996 r.) to absolutna klasyka i jeden z najbardziej wpływowych albumów z black metalem u nas nagranych. Z niecierpliwością czekam na nową płytę, a z jeszcze większą na chwilę, gdy będę mógł zobaczyć zespół na żywo. To będzie wydarzenie przez naprawdę duże W" - zapewnia Krajewski.

Sacrilegium był też źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń adeptów rodzimej sceny blackmetalowej.

"Sacrilegium to jeden z tych zespołów, które towarzyszyły nam od samego początku w rytualnym wyciąganiu nowych dźwięków Furii spod liści czy kamieni. Byliśmy inspirowani co prawda głównie norweską muzyką, ale oni i inne polskie hordy, jak Arkona, North, Lux Occulta, Profanum, Behemoth czy Decembers Fire, to piekielnie ważne elementy naszej układanki. Cieszę się na powrót i na nową płytę. Co prawda dzisiejszy metalowiec jej nie zrozumie, ale mi osobiście - i myślę, że kilku jeszcze innym osobom - zupełnie to nie przeszkadza" - nie kryje entuzjazmu Nihil, muzyk znany m.in. z Furii, MasseMord i Morowe.

Dodajmy, że z końcem roku Sacrilegium odda w ręce fanów singel "Angelus".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sacrilegium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje