Reklama

Pantera wystąpi na Metal Hammer Festival! [GDZIE? KIEDY? BILETY]

W 2023 roku legendarna amerykańska grupa Pantera powróci do koncertowania. Właśnie ogłoszono, że zespół wystąpi podczas Metal Hammer Festival.

W 2023 roku legendarna amerykańska grupa Pantera powróci do koncertowania. Właśnie ogłoszono, że zespół wystąpi podczas Metal Hammer Festival.
Philip Anselmo jest wokalistą grupy Pantera /Scott Dudelson /Getty Images

Najnowsza edycja Metal Hammer Festival odbędzie się 5 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie, headlinerem festiwalu będzie formacja, której powrót na koncertową scenę jest jednym z największych metalowych wydarzeń! Podczas festiwalu wystąpi zespół Pantera.

To będzie najgłośniejszy powrót na koncertową scenę! Celebracja jednej z najlepszych metalowych grup w historii! Po raz pierwszy od ponad 20 lat będzie można na żywo usłyszeć materiał z kultowych płyt Pantery, które definiowały metalową scenę lat 90. Phil Anselmo i Rex Brown, a wraz z nimi setki tysięcy fanów na największych przyszłorocznych festiwalach, celebrować będą dzieła jednej z najbardziej wpływowych metalowych formacji na świecie. I będzie to iście bezwstydny popis mocy!

Reklama

Niedawno poinformowano oficjalnie, że dwaj członkowie groove / thrashowej Pantery, czyli wokalista Philip Anselmo oraz basista Rex Brown, podpisali umowę z agencją koncertową Artist Group International, która ma się zająć organizacją powrotnych występów zespołu w Ameryce Północnej. Trasa Pantery ma się rozpocząć w 2023 roku, dokładnie 20 lat od chwili zakończenia działalności grupy.

Powrót Pantery. Kto znalazł się w składzie?

Pantera wystąpi na Metal Hammer Festival! [GDZIE? KIEDY? BILETY]

Kto z kolei miałby zastąpić gitarzystę Dimebaga Darrella Abbotta i jego brata, perkusistę Vinniego Paula, zmarłych założycieli Pantery? Do koncertowego składu dołączyli Zakk Wylde, gitarzysta zespołu Ozzy'ego Osbourne'a i lider Black Label Society; oraz Charlie Benante, perkusista Anthrax, pionierów thrashu z Nowego Jorku.

Przypomnijmy, że Dimebag Darrell odszedł tragicznie w 2004 roku postrzelony przez niezrównoważonego napastnika podczas koncertu swojego zespołu Damageplan w klubie Alrosa Villa w mieście Columbus w stanie Ohio. Fenomenalny gitarzysta miał zaledwie 38 lat.

Vinnie Paul, o dwa lata starszy brat Dimbega, który po rozpadzie Pantery również figurował w szeregach Damageplan, zmarł w 2018 roku. Przyczyną śmierci perkusisty były choroba mięśnia sercowego i niedokrwienna serca.

Powrotne tournée zespołu ma być swego rodzaju hołdem dla twórczości Pantery i jej zmarłych założycieli.

"Piekło na ziemi - Zakulisowe opowieści z życia legend metalu". Przeczytaj fragment książki

Metal Hammer Festival: Gdzie? Kiedy? Bilety

Najnowsza edycja Metal Hammer Festival odbędzie się już po raz dziewiąty, a dotychczas na festiwalu wystąpiły takie gwiazdy jak m.in. Marilyn Manson, Tool, Korn czy Judas Priest. Impreza odbędzie się 5 czerwca 2023 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

Bilety do nabycia od 29 listopada. Wejściówki na pytę będą dostępne od 350 zł, natomiast miejsca siedzące wahają się między 320-450 zł.

Kolejne gwiazdy będą ogłaszane niedługo. 

15. rocznica śmierci Dimebaga Darrella (Pantera). Zginął tragicznie na scenie


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pantera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy