OFF Festival 2018: Ujawniono pierwszych wykonawców

Grizzly Bear, Clap Your Hands, John Maus i Marlon Williams, to pierwsi artyści, którzy zostali ogłoszeni przez organizatorów OFF Festivalu.

Grizzly Bear przyjadą w 2018 roku do Polski

Grizzly Bear

Nazywani są najpilniejszymi uczniami The Beach Boys, łącząc pop z art rockiem i jazzem. Już ich debiut w 2004 roku - "Horn of Plenty" - został doceniony przez recenzentów i publiczność. Druga płyta wprowadziła ich do czołówki zespołów muzyki alternatywnej, a "The New York Times" określił "Yellow House" najlepszą płytą 2006 roku. Kolejne wydawnictwa wraz z "Painted Ruins" z tego roku, tylko to potwierdzały.              

John Maus

Reklama

Jego twórczość bywa opisywana jako zderzenie punka, chwytliwości soundtracków do kinowych hitów lat 80., natarczywej przebojowości Morodera oraz duchowości muzyki średniowiecznej i barokowej. Muzyka Mausa -  uważana jest za fundament nurtu hypnagogic pop, ale John ani myśli dać się obsadzić w roli statecznego ojca-założyciela.

Clap Your Hands z płytą "Some Loud Thunder"

Druga płyta Clap Your Hands - "Some Loud Thunder" - ukazała się 10 lat temu. Tym materiałem Alec Ounsworth udowodnił, że starszy o dwa lata debiut nie bez powodu był największą sensacją na scenie indie. Wyprodukowany przez Dave'a Fridmanna "Some Loud Thunder" rozwijał wątki z pierwszego albumu właściwie we wszystkich kierunkach, co utrudniło początkowo recepcję tej płyty, ale za to pozwala nam niezmiennie się nią cieszyć.

Marlon Williams

Marlon Williams, songwriter i dysponujący niesamowitym głosem wokalista z Nowej Zelandii jest takim człowiekiem, który według opinii ekspertów mógłby pogodzić ze sobą fanów Morrisseya, Chrisa Isaaka, Bon Ivera i Devendy Benharta. Nagrany i wydany w ojczyźnie debiutancki album, zatytułowany po prostu "Marlon Williams" otworzył przed nim szeroki świat. Muzyk skorzystał i kolejną płytę nagrał w Kalifornii, pod okiem Noah Georgesona (tego samego, który produkował "Clashes" Brodki). "Make Way For Love" ukaże się w lutym.

OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w tym roku w dniach 3-5 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów.

Dowiedz się więcej na temat: OFF Festival | Grizzly Bear | Clap Your Hands

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje