Niespodziewana zmiana w grupie Behemoth. Nergal ogłasza tuż przed startem trasy

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Tuż przed rozpoczęciem letniej trasy grupy Behemoth, stojący na czele pomorskiej formacji Nergal ogłosił zmianę w składzie rodzimej legendy metalu. U jego boku ze względów zdrowotnych nie pojawi się perkusista Zbigniew "Inferno" Promiński. Kto go zastąpi?

Behemoth w komplecie - pierwszy z lewej Nergal, w środku Inferno
Behemoth w komplecie - pierwszy z lewej Nergal, w środku InfernoAKPA

Tournée pod szyldem "O Father, O Satan, O Svmmer" rusza 11 lipca i potrwa do 18 sierpnia, obejmując największe letnie metalowe festiwale w Europie. Gościem specjalnym trasy będzie Testament, kalifornijska legenda thrash metalu. Behemoth zahaczy też o Polskę - jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 21 lipca na Letniej Scenie Progresji w Warszawie.

Na niektórych koncertach u boku ekipy dowodzonej przez Nergala pojawią się też inne zespoły, czyli niderlandzki Pestilence, amerykańskie grupy Uada, Imperial Triumphant i Unto Others oraz portugalska Gaerea, którą zobaczymy w Warszawie.

Nergal (Behemoth) ogłasza. "Trzymajcie kciuki"

Tuż przed startem trasy, Nergal ogłosił nieoczekiwaną zmianę w składzie jego zespołu.

"Z wielkim żalem muszę was poinformować, że z powodów zdrowotnych Inferno został zmuszony do pozostania w domu. Nas na bębnach wzmocni Jon Rice. Życzcie Inferno szybkiego powrotu do zdrowia i trzymajcie kciuki za Jona, żeby przeszedł samego siebie i sprawił, byśmy zabrzmieli tak potężnie jak się da" - poinformował lider pomorskiej formacji.

Nie wiadomo, co jest przyczyną zdrowotnych problemów grającego na perkusji Zbigniewa "Inferno" Promińskiego, który u boku Nergala występuje od 1997 r. Poza Behemothem gra również w m.in. Azarath i Witchmaster.

Wspomniany Jon Rice to perkusista znany z takich zespołów, jak Crown The Lost i Job For A Cowboy. Amerykanin zastępował już Inferno w 2017 roku.

Ostatnim albumem Behemotha pozostaje wydany w połowie września 2022 roku "Opvs Contra Natvram".

Adam Nergal Darski (Behemoth): W dzieciach nadziejaTV Interia
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}