Reklama

Reklama

Mystic Festival 2022: Tom Gabriel Fischer przejmuje Warm Up Day [DATY, PROGRAM, BILETY]

Główną gwiazdą Warm Up Day, czyli dnia otwierającego właściwą część Mystic Festival 2022, będzie Tom Gabriel Fischer. Legendarny twórca związany z grupami Celtic Frost i Triptykon nie tylko da potrójny koncert, ale również spotka się z fanami. Będzie można również zobaczyć wystawę masek, grafik i artefaktów scenicznych.

Tom Gabriel Warrior zaprezentuje potrójny program podczas Warm Up Day na Mystic Festival 2022

Pierwotnie Mystic Festival miał się odbyć w dniach 10-11 czerwca 2020 r. na terenach Muzeum Lotnictwa w Krakowie w formule open air. Organizatorzy zapowiadali 30 wykonawców na trzech scenach.

Z powodu pandemii koronawirusa całość została przełożona na 2021 r. (2-4 czerwca), z udziałem dwukrotnie większej liczby wykonawców. Zmienić się miała także miejscówka - na teren Stoczni Gdańskiej. Organizatorzy długo zapewniali, że będą starali się utrzymać ten termin, jednak ostatecznie doszło do kolejnej zmiany terminu, tym razem na 2022 r. (2-4 czerwca).

Reklama

Swój udział w roli headlinera potwierdziła grupa Judas Priest, która zgodnie z planem zaprezentuje jubileuszowy program z okazji półwiecza na scenie.

Niemal cały program Mystic Festival 2021 zostanie powtórzony w 2022 roku. Wśród potwierdzonych wykonawców są m.in. Mercyful Fate, Opeth, Saxon, Gojira, Katatonia, Mastodon, Obituary, Mayhem, Killing Joke, Sólstafir, Mortiis, Vader, Mgła, Baroness, Kvelertak i Heilung.

Dodatkowo 1 czerwca odbędzie się Warm Up Day, kiedy na uczestników czekać będą specjalne koncerty i inne atrakcje. Liczba miejsc na Warm Up Day będzie ściśle ograniczona. Posiadacze karnetów na rok 2020 i 2021 będą mogli wziąć udział w Warm Up Day bez dodatkowych opłat. Te wejściówki zachowują ważność w 2022 roku i stają się karnetem 4-dniowym. Dotyczy to również posiadaczy upgrade'ów biletów jednodniowych do karnetów.

Mystic Festival 2022 - Tom Gabriel Fischer przejmuje Warm Up Day

Jedyne takie wydarzenie w 2022 r. na świecie - tak organizatorzy zapowiadają przejęcie przez Toma Gabriela Fischera Warm Up Day.

W ramach potrójnego koncertu Tom Warrior's Legacy fani usłyszą kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior's Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie zaprezentuje się Triptykon z własnym materiałem.

To jednak nie koniec atrakcji. Tego samego dnia Tom Gabriel Fischer - żywa legenda i pionier black oraz death metalu - spotka się z fanami, również po to, by odpowiedzieć na ich pytania. Będzie można również zdobyć autografy od Toma oraz muzyków obu zespołów, z którymi przyjedzie do Gdańska. Na terenie Stoczni zostanie również zorganizowana wystawa, której najcenniejszymi eksponatami będą Maski Śmierci, tworzone przez Toma od kilkunastu lat. Ta unikalna wystawa zawierać będzie również sceniczne artefakty związane z historią Hellhammer, Celtic Frost i Triptykon oraz reprodukcje grafik towarzyszących wydawnictwom zespołów.

Na dwóch festiwalowych scenach zaprezentują się również m.in. Napalm Death, Decapitated, Gaerea, Lik oraz Urne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje