Reklama

Milky Chance wracają do Polski. Dołączają do line-upu Łódź Summer Festival

W lipcu odbędzie się kolejna edycja Łódź Summer Festival. Organizatorzy spieszą z ogłoszeniami. Do line-upu dołączają polskie legendy i znany zagraniczny zespół.

W lipcu odbędzie się kolejna edycja Łódź Summer Festival. Organizatorzy spieszą z ogłoszeniami. Do line-upu dołączają polskie legendy i znany zagraniczny zespół.
Clemens Rehbein - połowa duetu Milky Chance /Joseph Okpako/WireImage /Getty Images

Łódź Summer Festival to bezpłatne wydarzenie, organizowane z okazji urodzin miasta. Pierwsza edycja odbyła się w 2023 r. Wtedy Łódź obchodziła okrągłą 600. rocznicę powstania.

 Impreza zgromadziła aż milion uczestników. Festiwal trwał trzy dni i żyło nim całe miasto. Sceny ulokowane były w kilku lokalizacjach, a przekrój artystów był ogromny - od młodych raperów, przez legendy, takie jak Artur Rojek, aż po zagraniczne gwiazdy pop.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 26-28 lipca. "Na trzy dni, centrum miasta zamieni się w festiwalowe miasteczko. Na głównej scenie planowane są występy gwiazd polskich i zagranicznych. Zapiszcie w kalendarzach i szykujcie się na wyjątkowe lato w mieście" - zapowiadają organizatorzy.

Reklama

Łódź Summer Festival 2024: kto wystąpi?

Pierwszy headliner imprezy został ogłoszony na początku kwietnia. Jest to brytyjski zespół Placebo, grający muzykę rockową. Organizatorzy nie poprzestali jedynie na tym ogłoszeniu. Dbają o to, aby słuchacze różnych gatunków znaleźli w line-upie coś dla siebie i zapowiedzieli kolejne trzy gwiazdy, które pojawią się na Łódź Summer Festival.

W ostatni dzień festiwalu wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Beata i Bajm. Zespół koncertuje już od ponad 45 lat, jednak ich występy nadal są energiczne i porywają tłumy. Pod sceną bawią się z nimi zarówno młodzi, jak i starsi fani. Na festiwalu pojawi się także grupa PRO8L3M. Jest to pochodzący z Warszawy duet hip-hopowy, który miał okazje uczestniczyć już w ogromnych festiwalach, takich jak Open'er w Gdyni czy OFF Festival w Katowicach.

Największym zaskoczeniem ogłoszeń okazał się niemiecki zespół Milky Chance. Znany jest większości osób z jednego przeboju - "Stolen Dance" - który w 2013 r. podbijał listy przebojów i rozgłośnie radiowe. Grupa nadal odnosi sukcesy i koncertuje w całej Europie. Pod koniec 2023 r. zespół wystąpił na festiwalu Inside Seaside w Gdańsku. Nie trzeba było długo czekać, aby ogłosili oni swój powrót do Polski. Na łódzkiej scenie wystąpią pierwszego dnia Łódź Summer Festiwal.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Milky Chance
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy