Reklama

Lindsey Stirling: Nowa płyta "Artemis" i koncerty w Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Amerykańska skrzypaczka, tancerka i kompozytorka Lindsey Stirling zaprezentuje w Polsce materiał z nowej płyty "Artemis". Koncerty odbędą się w środę 18 września w Krakowie i dzień później w Warszawie.

Amerykańska skrzypaczka, tancerka i kompozytorka Lindsey Stirling zaprezentuje w Polsce materiał z nowej płyty "Artemis". Koncerty odbędą się w środę 18 września w Krakowie i dzień później w Warszawie.
Lindsey Stirling przyjedzie do Polski na dwa koncerty /Gilbert Carrasquillo/GC Images /Getty Images

Lindsey Stirling wyznała, że w pracy nad nową płyta inspirowała się mitologią, powieściami fantasy oraz... Harrym Potterem.

Sprawdź tekst utworu "The Upside" w serwisie Teksciory.pl

"Jestem dużą fanką 'Władcy pierścieni'" - wyjawiła Stirling w jednym z wywiadów. "Pojawia się też magia w postaci Nic, bogini nocy, która rządzi naszym światem w przyszłości. Przejęła kontrolę i wprowadziła czarną magię, jest też, więc trochę Harry'ego Pottera" - dodała.

Reklama

Oprócz muzyki do projektu powstanie także komiks ilustrujący opowieść, którą skrzypaczka snuje na płycie.

Polskie koncerty odbędą się 18 września w Tauron Arenie Kraków i 19 września na Torwarze w Warszawie.

Stirling zaprezentowała niedawno teledysk do tytułowego singla z jej nowej płyty. Klip powstał do utworu "Artemis". Za reżyserię odpowiadają Stephen Wayne Mallett i sama artystka.

Stirling jest skrzypaczką, tancerką i kompozytorką. Międzynarodowy rozgłos zdobyła w 2010 r., w programie "America's Got Talent", gdzie dotarła do ćwierćfinału.

Dzięki występom w telewizji zdobyła wielu fanów. Choć w programie określano ją mianem "skrzypaczki hiphopowej", w swojej twórczości sięga po wiele inspiracji - od country po dubstep. Do szybkiego rozwoju jej kariery przyczyniła się również jej aktywność w internecie i własny kanał w serwisie YouTube.

We wrześniu 2012 r. wydała swój debiutancki album - "Lindsey Stirling". Sukces tej płyty oraz rosnąca popularność artystki w Stanach Zjednoczonych i Europie spowodowały, że zainteresował się nią menedżment Lady Gagi (Atom Factory). Stirling, która wcześniej odmawiała współpracy wielu managerom, zdecydowała się podpisać z nimi umowę.

Debiut pokrył się złotem również w Polsce. W 2014 r. ukazał się kolejny album - "Shatter Me", na którym możemy usłyszeć charakterystyczne dla artystki połączenie muzyki klasycznej i elektroniki z animacją i baletem. Ostatni krążek, "Brave Enough" pojawił się w 2016 r.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Lindsey Stirling | koncert w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy