INMusic Festival w Chorwacji. Kto zagra w Zagrzebiu?

Oliwia Kopcik

Oprac.: Oliwia Kopcik

INMusic Festival 2024 odbędzie się w dniach 24-26 czerwca w chorwackim Zagrzebiu. Wiadomo już, kogo będzie można usłyszeć na wydarzeniu.

The Smashing Pumpkins w akcji
The Smashing Pumpkins w akcjiAstrida ValigorskyGetty Images

W 2024 roku odbędzie się już 16. edycja festiwalu INMusic. Chorwacka impreza co roku przyciąga największe gwiazdy muzyki.

INMusic Festival 2024 - kto zagra?

Headlinerami tegorocznej edycji są The Smashing Pumpkins, The National, Hozier i Paolo Nutini. Oprócz tego uczestnicy usłyszą również m.in. Viagra Boys, Sleaford Mods, Bar Italia, Gossip, Dogstar, Squid czy Bombay Bicycle Club.

INMusic Festival współpracuje również z festiwalem zespołów szkolnych - Superval - który zachęca młodzież do odkrywania i rozwijania swoich muzycznych talentów. Tym razem na scenę prosto ze szkolnych ławek wejdą D., Željezne pilule i Extroft.

To nie jedyna współpraca chorwackiego festiwalu. Organizatorzy połączyli również siły z ETEP (Europejskiego Programu Wymiany Talentów), pozwalając wschodzącym muzykom pokazać się szerszej publiczności. W tym roku w ramach projektu w Zagrzebiu zagrają Lenhart Tapes, solowy projekt serbskiego artysty Vladimira Lenharta, Leatherette, wschodząca gwiazda z Włoch, oraz macedoński sześcioosobowy zespół Lufthansa.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}