Reklama

Hate, Virgin Snatch, Thy Disease i Varmia razem na trasie koncertowej "Infernalis Resurgentis 2023"

W połowie kwietnia ruszy obejmująca osiem miast w Polsce trasa koncertowa "Infernalis Resurgentis 2023". W roli głównej wystąpi warszawski zespół Hate, który wspierać będą Virgin Snatch, Thy Disease, Varmia oraz goście specjalni.

W połowie kwietnia ruszy obejmująca osiem miast w Polsce trasa koncertowa "Infernalis Resurgentis 2023". W roli głównej wystąpi warszawski zespół Hate, który wspierać będą Virgin Snatch, Thy Disease, Varmia oraz goście specjalni.
Headlinerem trasy będzie grupa Hate /Maciej Pieloch /materiały prasowe

Headlinerem trasy "Infernalis Resurgentis 2023" będzie warszawski zespół Hate, który promuje obecnie swój najnowszy album "Rugia" wydany w październiku 2021 nakładem Metal Blade Records. W ostatnim czasie zespół bardzo intensywnie koncertuje mając na swoim koncie trasy po Skandynawii, USA, Polsce, a obecnie przygotowują się do trasy po Europie.

"Album brzmi dość ostro, bardzo dynamicznie i żywiołowo. Ma też w sobie wyraźny pierwiastek ambientowy, który podkreśla jego ton i mroczną aurę. Sekcja rytmiczna jest tym razem bardziej deathmetalowa, przywodząc na myśl nasze początki. Można powiedzieć, że większość utworów na tej płycie to 'pogański death metal' - amalgamat epickich riffów i wściekłego, wybuchowego rytmu" - zapowiadał płytę "Rugia" ATF Sinner, grający na gitarze wokalista i lider Hate.

Reklama

Na wszystkich koncertach pojawią się thrash metalowcy z Virgin Snatch. Dorobek formacji zamyka nominowany do Fryderyka album "Vote is A Bullet" (2018).

Wspierać ich będą też Thy Disease, promujący swój ostatni album "Transhumanism". W 2022 roku krakowska ekipa wzięła udział w trasach w Skandynawii i Polsce, a na 2023 zapowiadają koncerty w Azji, Australii i Nowej Zelandii u boku Vader i Hate.

Do składu trasy dołącza również Varmia z północnych krańców Polski. W styczniu tego roku ukazała się ich najnowsza EP-ka zatytułowana "Prolog". Zespół garściami czerpie z dziedzictwa plemion zamieszkujących niegdyś Warmię, a w muzykę wplata sporo elementów etnicznych.

Na poszczególnych koncertach wystąpią również goście specjalni. Pierwszym z nich będzie zespół Arkona - przedstawiciele surowego black metalu i pogaństwa, którzy wystąpią na koncertach w Szczecinie i Zielonej Górze poprzedzając występ zespołu Hate.

Oto szczegóły trasy "Infernalis Resurgentis 2023":

13.04.23 - ŁÓDŹ / Klubopiwiarnia
14.04.23 - GDYNIA /  Ucho
15.04.23 - SIEDLCE / Pub Lemmy
16.04.23 - OSTRÓW WIELKOPOLSKI / Stara Przepompownia
20.04.23 - TORUŃ / NRD
21.04.23 - KOSZALIN / 105 CK
22.04.23 - SZCZECIN / Kosmos
23.04.23 - ZIELONA GÓRA / Kawon.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hate | Virgin Snatch | Thy Disease | Varmia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy