Reklama

Reklama

"Gramy dla Jarego": Pomagają Krzysztofowi Jaryczewskiemu

19 marca w Klubie Parlament w Gdańsku odbędzie się charytatywny koncert na rzecz współzałożyciela i pierwszego wokalisty Oddziału Zamkniętego Krzysztofa Jaryczewskiego.

19 marca w Klubie Parlament w Gdańsku odbędzie się charytatywny koncert na rzecz współzałożyciela i pierwszego wokalisty Oddziału Zamkniętego Krzysztofa Jaryczewskiego.
Krzysztof Jaryczewski jest po operacji przeszczepu wątroby /fot. Przemysław Świderski/Polska Press/Dziennik Bałtycki /East News

Krzysztof Jaryczewski na początku roku przeszedł operację przeszczepu wątroby, o czym poinformował na Facebooku.

"Mimo mojego ogólnego optymizmu boję się. Ale wtedy pojawia się wdzięczność za kolejną szansę, modlę się też za duszę tego, który użyczył mi wątroby i próbuję w praktyce stosować słynie 'Tu i teraz'... a teraz jest OK.... myślę też, że czeka na mnie parę rzeczy do zrobienia" - napisał wokalista.

Jaryczewski śpiewał w Oddziale Zamkniętym w latach 1979-85. Z powodu nadużywania alkoholu i narkotyków stracił na kilka lat głos.

Reklama

Później po odstawieniu używek organizował antynarkotykowe kampanie i koncerty dla młodzieży.

Po operacji rockman przechodzi rehabilitację. Jego przyjaciele zaangażowali się w akcję pomocy. Dochód ze sprzedaży biletów (wejściówki kosztują 39 zł) na koncert "Gramy dla Jarego" zostanie przekazany na rehabilitację.

19 marca w Klubie Parlament zagrają Apteka, Lipali, Illusion, Tymon Tymański, Kobiety i Jary Odział Zamknięty - zespół Krzysztofa Jaryczewskiego.

Po rozstaniu z Oddziałem wokalista w 1991 r. założył swój zespół Jary Band, który od 2013 r. w zmienionym składzie działa pod szyldem Jary OZ. Wokaliście towarzyszą m.in. byli członkowie Oddziału Zamkniętego: Zbyszek Bieniak (wokal, chórki, przeszkadzajki) i Krzysztof Zawadka (gitara, chórki). Andrzej "Pierwiastek" Potęga (gitara basowa, chórki) od lat współpracował z Jary Band. Skład Jary OZ uzupełnia Michał Biernacki (perkusja, chórki).

W lutym 2016 r. ukazał się album "Obudź się i z nami chodź" (cytat z przeboju "Obudź się" OZ), który zawiera 26 utworów, w tym 14 premierowych oraz 12 największych przebojów Oddziału w wersjach akustycznych.

Sprawdź tekst utworu "Obudź się" w serwisie Tekściory.pl!

Do promocji wybrano utwory "Dobrolandia" i "Złote Wrota".

Sprawdź tekst utworu "Złote wrota" w serwisie Tekściory.pl!

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL