Reklama

Cieszanów Rock Festiwal 2015: Stowarzyszenie Nigdy Więcej nie chce Kukiza

20 sierpnia startuje Cieszanów Rock Festiwal 2015. Jak się okazało, impreza nie obejdzie się bez małego skandalu, gdyż jeden z patronów wydarzenia – Stowarzyszenie Nigdy Więcej – protestuje przeciwko koncertowi Pawła Kukiza.

20 sierpnia startuje Cieszanów Rock Festiwal 2015. Jak się okazało, impreza nie obejdzie się bez małego skandalu, gdyż jeden z patronów wydarzenia – Stowarzyszenie Nigdy Więcej – protestuje przeciwko koncertowi Pawła Kukiza.
Stowarzyszenie Nigdy Więcej protestuje przeciwko występowi Pawła Kukiza /AKPA

Cieszanów Rock Festiwal w tym roku odbędzie się w dniach 20 - 23 sierpnia. W line-upie festiwalu znaleźli się tacy artyści jak: Helloween, Kreator, The Animals, Coma, Pidżama Porno, Pablopavo x3 (Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki oraz Zjednoczenie Sound System), Dezerter, Elektryczne Gitary i wielu mniejszych wykonawców. Na imprezę zaproszono również Pawła Kukiza pod szyldem Kukiz i Piersi, co jednak nie wszystkim przypadło do gustu.

Zaprotestować w tej sprawie postanowił jeden z patronów Cieszanów Rock Festiwal - Stowarzyszenie Nigdy Więcej, które walczy z rasizmem, nietolerancją i ksenofobią. 15 sierpnia na oficjalnym profilu NW pojawiło się oświadczenie, w którym możemy m.in. przeczytać:

Reklama

"Jak zwrócono nam uwagę, jednym z wykonawców w planie tegorocznego festiwalu jest też Paweł Kukiz. Twórca ten pisał kiedyś utwory wymierzone przeciwko nietolerancji, jednak ostatnio został politykiem, którego wypowiedzi pełne są ksenofobii i nietolerancji wobec uchodźców. Nie zgadzamy się z takim przekazem.

Jak informują byli współpracownicy Kukiza, nawiązał on współpracę ze skrajnymi partiami politycznymi takimi jak Ruch Narodowy. Niedawne koncerty Kukiza zawierały elementy agitacji politycznej. Nie popieramy politycznych manipulacji. Apelujemy do publiczności festiwalu w Cieszanowie o niepoddawanie się politycznej propagandzie Kukiza. Nie dajmy się nabrać na ksenofobię i nacjonalizm" - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Na zarzuty ksenofobii i nacjonalizmu nie odpowiedział sam zainteresowany. Oficjalnie do treści komunikatu ustosunkowali się natomiast organizatorzy imprezy. Stwierdzili oni, że szanują oni poglądy swojego patrona, natomiast Paweł Kukiz został zaproszony ze względu na świetny występ w 2012 roku. Twórcy festiwalu mają również nadzieję, że impreza będzie miała jak najmniej związanego z polityką.

Warto wspomnieć, że Kukiz został również niedawno skrytykowany za swój występ na Top Łódź Festiwal (9 sierpnia), gdzie miał jawnie agitować za pójściem do referendum. W obronie muzyka stanęła grupa Lombard, która zaapelowała o zaprzestanie ataków na Kukiza oraz zachęciła na pójście na referendum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Kukiz | piersi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy