Reklama

Reklama

Zespół Lombard broni Pawła Kukiza

Grupa Lombard postanowiła stanąć w obronie Pawła Kukiza, po tym jak w mediach pojawiły się informacje o tym, że agitował on na koncercie w ramach Top Łódź Festiwal.

Zespół Lombard broni Pawła Kukiza

Lombard odniósł się od koncertu Pawła Kukiza na Top Łódź Festiwal (9 sierpnia), w ramach którego wystąpili również m.in. Oddział Zamknięty, Kobranocka, Mr Zoob, Sztywny Pal Azji, a także wspomniany Lombard. W trakcie występu Paweł Kukiz miał zachęcać do pójścia na referendum co odnotowały media (m.in. łódzka "Gazeta Wyborcza") i zauważyły w tym ruchu agitację wyborczą.

Na krytykę Kukiza szybko odpowiedział zespół Lombard, który wziął w obronę muzyka i działacza:

"Zespół Lombard protestuje przeciwko obrażaniu Pawła Kukiza w mediach, szczególnie po gorąco i entuzjastycznie przyjętym koncercie zespołu Kukiz i Piersi przez zgromadzoną w Łodzi publiczność, po którym nie pozostał żaden niesmak! W branży muzycznej jest wielu wykształconych ludzi o sprecyzowanych poglądach politycznych, ale niewielu, którzy mają odwagę o nich mówić... bo to się nie opłaca" - możemy przeczytać w na profilu zespołu na Facebooku.

Reklama

Muzycy grupy stwierdzili, ze Kukiz to bardzo wykształcony i dobry człowiek, który ma jasny cel i wizję, a dzięki muzyce rockowej może trafić on do szerszego grona:

"Prawdziwego rockmana poznaje się po oddaniu sprawie. Jesteśmy idealistami gotowymi umrzeć za swoje poglądy! My nie dorastamy! Wciąż walczymy o swój sprawiedliwy, uczciwy świat! Czy tego w demokratycznym kraju nie wolno?"

Na końcu oświadczenia zespół Lombard również zachęcił wszystkich (zarówno przeciwników jak i zwolenników) do pójścia na referendum.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama