Accept powraca do Polski na jeden koncert. Phil Campbell and the Bastard Sons w roli gościa specjalnego

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Po koncercie legendarnej heavymetalowej grupy Accept w ramach Mystic Festivalu w Gdańsku ogłoszono, że niemiecka formacja w ramach promocji nowej płyty "Humanoid" powróci do Polski. Kto będzie jej towarzyszył?

Marc Tornillo i Wolf Hoffmann (Accept) podczas Mystic Festival w Gdańsku
Marc Tornillo i Wolf Hoffmann (Accept) podczas Mystic Festival w GdańskuKrzysztof ZatyckiAgencja FORUM

W ramach zakrojonej na szeroką skalę "Humanoid Tour 2024" Accept zagrał na tegorocznej edycji Mystic Festival (5-8 czerwca na terenie Stoczni Gdańskiej). Na wszystkich koncertach w Europie, koncertowym gitarzystą zespołu jest znany z Whitesnake Amerykanin Joel Hoekstra.

Accept powraca do Polski na kolejny koncert. Gdzie się odbędzie?

Na czele formacji rodem z Solingen (Nadrenia Północna-Westfalia) stoi gitarzysta Wolf Hoffmann. Od 2009 r. za mikrofonem stoi Amerykanin Mark Tornillo. Skład uzupełniają gitarzyści Uwe Lulis i Philip Shouse (to jego na trasie zastępuje Hoekstra), basista Martin Motnik i perkusista Christopher Williams.

Za produkcję płyty "Humanoid" odpowiadał ponownie brytyjski fachowiec Andy Sneap, koncertowy gitarzysta Judas Priest. Nagrania, miks i mastering odbyły się w studiu Backstage w angielskim Derbyshire. Okładkę, podobnie jak dwu poprzednich albumów legendy niemieckiego metalu, zaprojektował węgierski artysta Gyula Havancsák.

"Jeśli widzieliście ich przed chwilą na Mystic Festival, to wiecie, że nie ma tam miejsca na słabiznę. Taki heavy metal kochamy do oporu" - podkreślają organizatorzy koncertu Accept, który odbędzie się 19 listopada w Klubie Studio w Krakowie.

Bilety trafią do sprzedaży 18 czerwca. Ceny: 159-199 zł - miejsca stojące, 199 zł - miejsca siedzące.

W roli gościa specjalnego pojawi się brytyjska grupa Phil Campbell & The Bastard Sons, którą można było w 2023 r. zobaczyć m.in. podczas Mystic Festival. Pod tym szyldem występuje wieloletni gitarzysta Motörhead i jego prawie w pełni rodzinna ekipa: synowie Todd (gitara), Tyla (bas) i Dane (perkusja), których wspiera wokalista Joel Peters.

"Na płytach nagranych z The Bastard Sons słychać wybitnie skrojonego hard rocka, heavymetalową dostojność, a czasami nawet bluesa tu czy tam" - zapowiadają organizatorzy koncertu w Krakowie.

Grzegorz Kupczyk z solowym albumem. „Ukłon w stronę fanów”INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}