Mrozu

Mrozu fot. Reporter
data urodzenia
22 lipca 1986
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Łukasz Mróz
4,4
Oceń
Głosy
176

Biografia

Mrozu: wiek, wzrost i początki kariery

Wzrost: 180 cm

Łukasz Błażej Mróz, znany w przemyśle muzycznym jako Mrozu, urodził się 22 lipca 1986 roku we Wrocławiu. To polski wokalista, który spełnia się jednak również jako kompozytor, autor tekstów czy producent muzyczny.

Ukończył Zespół Szkół nr 6 im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu, gdzie był uczniem w klasie o profilu teatralnym. Od dziecka zatem miał wiele wspólnego ze sztuką i właśnie w tym okresie zaczął szlifować swój wokalny talent i umiejętności. Poza tym studiował fizjoterapię Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu. Gdzie można było oglądać go jako początkującego artystę? Występował w młodzieżowych musicalach w Teatrze Lalek we Wrocławiu oraz w Centrum Sztuki Impart. Zdobył także pierwszą nagrodę w konkursie Agnieszki Osieckiej "Bardzo Wielka Woda". 

Mrozu współdziałał w branży muzycznej z takimi artystami jak DJ Kenneth, Mr. Kinglover, Natural Dread Killaz, Jamal, EastWest Rockers, Bob One, Junior Stress, Molesta Ewenement, K.A.S.T.A., Lilu, Wice Wersa czy White House. Zastanawiasz się, kiedy piosenkarz zaczął oficjalnie występować jako Mrozu? Największe przeboje, które nuci cała Polska przyszły z czasem - swój debiutancki album Łukasz Mroziński wydał pod znanym dzisiaj pseudonimem w 2009 roku.

Mrozu: najpopularniejsze utwory i dyskografia

Debiutancka płyta Mroza z 2009 roku nosiła tytuł Miliony monet, zaś jej tytułowy utwór szybko stał się hitem. Piosenka pojawiła się w jego wykonaniu nawet na scenie Sopot Hit Festiwal jeszcze w tym samym roku. Mrozu zajął tam wówczas 8. miejsce. Na tej samej imprezie wystąpił w Sopocie w 2010 roku. Wówczas Mrozu zaśpiewał piosenkę, z którą zajął 9. miejsce. Album o tym tytule pojawił się natomiast na polskim rynku jesienią jeszcze tego samego roku. Poza tym Mrozu wydał jeszcze cztery inne albumy:

  • Rollercoaster (2014),
  • Zew (2017), 
  • Aura (2019),
  • Złote bloki (2022). 

Do utworów Mroza często pojawiających się w radiu należą choćby piosenki Jak nie my to kto (wspólnie z Tomsonem), Nic do stracenia (wraz z zespołem Sound’n’Grace, a ostatnio można oglądać i słuchać go w trio z Vito Bambino i Igo - wspólnie wykonują utwór Supermoce w ramach festiwalu Męskie Granie Orkiestra 2023.

Mrozu: koncerty i dorobek artystyczny

Jeśli chodzi o publiczne występu Mroza, koncert w Sopocie stanowił dopiero początek. Artysta pojawiał i pojawia się dosyć często na różnych przedsięwzięciach muzycznych w Polsce. Poza tym uczestniczył w jedenastej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami, w parze z Anetą Piotrowską. 

W 2023 roku Mrozu otrzymał aż zdobył 5 Fryderyków w kategoriach: 

  • album roku (za Złote Bloki),  
  • utwór roku (za utwór "Za Daleko" z gościnnym udziałem Vito Bambino), 
  • artysta roku, 
  • producent roku,
  • autor roku. 


Poza tym ma na swoim koncie dziesiątki nominacji do takich nagród jak Superjedynki, Eska Music Awards czy Złote Dzioby.

Życie prywatne i rodzina Mroza

Zastanawiasz się, jak na co dzień żyje Mrozu. Żona czy dzieci to tematy na które trudno znaleźć szczegółowe informacje - artysta ceni sobie swoją prywatność. Pojawiają się co prawda doniesienia o związku muzyka z modelką, jednak nie zostały one oficjalnie potwierdzone.