Reklama

Świątecznych piosenek blask: Poznaj swojego wroga

Gdy tylko znikną dynie i tandetne dekoracje imitujące uśmiechnięte kościotrupy, świat zalewa fala święcących choinek, kolorowych lampek, cukierkowych laseczek i pozornie sympatycznych elfów. I chociaż nie ufamy podstępnie uśmiechniętemu Mikołajowi, który wręcza nam voucher na "2 worki prezentów w cenie jednego", to na kilkanaście dni - a ostatnio na prawie dwa miesiące - wyłączamy myślenie logiczne i włączamy myślenie świąteczne. A według tego myślenia, wszystko co zielono-czerwone, z gwiazdką w tle lub brzmiące jak Frank Sinatra, jest pożądane.

Przyjrzyjmy się więc, co do świątecznego szału doprowadzi nas w tym roku, bo podobno już 30 procent Polaków stres związany ze świętami odczuwa od początku grudnia. Mam przeczucie, że okazjonalnie przygotowane na ten okres piosenki wcale nie pomagają. Ale jak mówi stara prawda: poznaj swojego wroga!

Świąteczny szał na extasy

Reklama

Katy Perry to królowa cukierkowatości i "księżniczkowatości". Wszyscy to wiemy, nikt z tym nie dyskutuje. Dlatego też kiedy Znana Marka Odzieżowa zaprosiła ją do nagrania świątecznej kampanii - kierunek wizualny w jaki pójdzie artystka był dość oczywisty. Dużo brokatu, dużo elfów, amerykańskich ozdób choinkowych, misie polarne, elfy i śnieżynki, które Katy całuje z zapamiętaniem (bo pewnych przyzwyczajeń się nie pozbędziesz...). Katy wprowadza nas w klimat... no, nie wiadomo do końca czego, ale ciężko oderwać od niej wzrok. A co w tle? Jakaś piosenka, z chórkiem - bo do klimatu Świąt zawsze pasuje chórek  - i dzwoneczkami (wiadomo dlaczego). Merry Christmas!

Dowiedz się więcej na temat: piosenki świąteczne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama