Reklama

"Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

Podobno Eskimosi mają od kilkunastu do nawet kilkuset określeń na śnieg. Biały opad z nieba od dawna inspiruje też twórców piosenek, co możecie sprawdzić w naszym poniższym zestawieniu.

W okolicach świąt Bożego Narodzenia półki sklepowe zaczynają się uginać od różnego rodzaju składanek świątecznych, płyt zawierających nowe wersje popularnych kolęd czy też piosenki opiewające uroki białego szaleństwa. W naszym tekście zebraliśmy utwory polskich wykonawców, które pasują do panującej za oknem zimowej aury - padającego śniegu i skrzypiącego gdzieniegdzie mrozu. W końcu (dla niektórych) to czas ferii!

Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak - "Pada śnieg"

Reklama

Utwór znany z płyty "Dotyk" Edyty Górniak (1995) pierwotnie ukazał się na albumie "Zakazany owoc" (1989) Krzysztofa Antkowiaka. Popularność zdobył dopiero świąteczny duet tych wokalistów, którzy jako nastolatkowie byli parą. "Hormony buzowały, mieliśmy wtedy po 16 lat. Ale myśmy się nie kochali... Myśmy się tylko całowali, ale jak! Całą noc" - wyznał po latach Antkowiak w programie "Kuba Wojewódzki Show".

Autorami piosenki "Pada śnieg" są Jacek Cygan (tekst) i Rafał Paczkowski (muzyka), który był też głównym producentem debiutanckiego albumu Edyty Górniak.

Sprawdź tekst utworu "Pada śnieg" w serwisie Tekściory.pl!

Dowiedz się więcej na temat: śnieg | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje