​Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (09.09 - 15.09)

Albumy M.I.A., Bastille, Nicka Cave'a i Sophie Ellis-Bextor to najważniejsze premiery płytowe tego tygodnia. A co oprócz tych wydawnictw pojawiło się na rynku? Oto nasze propozycje.

Okładka płyty Wilco "Schmilco"

Gaba Kulka - "Kruche"

Na następcę "The Escapist" fani Gaby Kulki musieli czekać dwa lata. Nad produkcją nowej płyty czuwał stały współpracownik artystki - Marcin Bors.

"Towarzyszą mi muzycy, którzy od wielu lat stanowią moje wsparcie na koncertach i w studiu: Robert Rasz, Wojtek Traczyk i Wacław Zimpel. Cieszę się, że wracamy do was z nową muzyką" - zapowiadała album Kulka.

Pierwszą zapowiedzią płyty był klip "Still", inspirowany grami komputerowymi z lat 80. i 90.

Wilco - "Schmilco"


Reklama

"Schmilco" to dziesiąty album w dyskografii działającego już ponad 20 lat zespołu Wilco.

Płyta ukazuje się zaledwie rok po tym, jak światło dzienne ujrzała poprzednia, zatytułowana "Star Wars". Wszystko dlatego, że materiał z "Schmilco", na który złożyło się 12 kawałków, powstał właśnie podczas tych samych sesji nagraniowych.

Swiernalis - "Drauma"

W 2013 roku nagrywał jeszcze jako Lord & The Liar. Po trzech latach Paweł Swiernalis, przedstawiający się na "Draumie" tylko nazwiskiem, wydał album w kuźni polskich songwriterów, czyli Kayaxie. Jego legalny debiut zawiera dziesięć kompozycji, a singlami promującymi album były utwory "Sierść" oraz "Dzikie palmy". Do współpracy nad albumem artysta zaprosił m.in. Zabrockiego oraz Artura Chołoniewskiego z Terrific Sunday. Płyta powstawała pod okiem Pawła Cieślaka w jednej z łódzkich piwnic.

Przygotowali: Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

Dowiedz się więcej na temat: Wilco

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje