Reklama

Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (06.05 - 12.05)

Jeśli brać po uwagę premiery płytowe, jest to naprawdę owocny i interesujący piątek. Sprawdźcie, jakie muzyczne smaki proponujemy wam na nadchodzący tydzień. Jest w czym wybierać!

James Blake nie przestaje zachwycać swoją muzyką

Anohni - "Hopelessness"


W przypadku Anohni można mówić o debiucie, bowiem Antony Hegarty, znana dotąd z projektu Antony and The Johnsons, prezentuje nam swoja nową, elektroniczną odsłonę.

Tych, których do przesłuchania płyty nie zachęcają wcześniejsze dokonania Anohni, przekona być może team, z którym artystka pracowała nad albumem. Nad produkcją materiału czuwali uznani Oneohtrix Point Never oraz Hudson Mohawke.

James Blake - "The Colour In Anything"

James Blake nie przestaje zachwycać od kiedy w 2011 roku światło dzienne ujrzał jego debiutancki album zatytułowany po prostu imieniem i nazwiskiem muzyka.

Reklama

Dość niespodziewanie ukazuje się jego trzecia płyta "The Colour In Anything" zawierająca aż 17 utworów. W produkcję albumu zaangażowany był Frank Ocean oraz specjalizujący się głównie w hip hopie producent Rick Rubin współpracujący dotąd z takimi artystami jak Beastie Boys, Adele, Aerosmith, Jay Z czy Kanye West. Smaczku całości dodaje także obecność w utworze "I Need a Forest Fire" Justina Vernona oraz piękna okładka autorstwa uznanego ilustratora Quentina Blake'a.

Bonson - "Znany i lubiany"

Nowa płyta Bonsona muzycznie jest połączeniem starej i nowej szkoły. Sam płytę opisuje następująco: "Trochę techniki, melanżu i wku*wienia". Produkcją płyty zajęli się m.in. Matheo, NNOF, The Returners, Soulpete, oraz Teken. Gościnnie udzielili się m.in. Laikike1 oraz Mielzky.

Tides From Nebula - "Safeheaven"

Nauki pod okiem najlepszych producentów w Europie zaowocowały dojrzałością i samodzielnością zespołu. Członkowie TFN sami zajęli się wyprodukowaniem swojej płyty. Muzycy twierdzą, że to ich jedna z najodważniejszych pozycji w dyskografii.

Hoszpital - "Horor"

Hoszpital (Michał Bielawski, Adrian Borucki i Paweł Swiernalis) po raz kolejny postanowił zaskoczyć swoich fanów. Z płytą "Horor" odbił on w jeszcze inne obszary muzyczne. Na drugi albumie formacji znalazły się inspiracje nową falą i latami 80., ale także nowoczesnymi, elektronicznym brzmieniem. Materiał zarejestrowano w Hasselhoff Studio, a nad produkcją czuwał Paweł Cieślak.

Warszawskie Combo Taneczne - "Dancing, salon, ulica"

Po świetnie przyjętej płycie "Przyznaj się" Warszawskie Combo Taneczne idzie za ciosem. Tym razem grupa muzyków z Janem Młynarskim na czele wzięli na warsztat nie tylko warszawskie szlagiery, ale uniwersalne przeboje dawnych lat takie jak "Tango Milonga", "Twych słodkich ust" oraz "Kwiat Paproci".

Kaytranada - "99,9"

"99,9" to już siódmy album młodego artysty, kryjącego się pod pseudonimem Kaytranada. Co ważne nowa płyta to debiut wykonawcy w prestiżowej wytwórni XL Recordings. Debiut w tym labelu zmotywował 24-letniego producenta do zaproszenia wyjątkowych gości. Na "99,9" pojawili się Craig David, Little Dragon, Anderson .Paak, Phonte, Vic Mensa oraz skład BADBADNOTGOOD i duet AlunaGeorge. Materiał promują cztery single, a ostatnim z dotychczas opublikowanych był "Glowed Up".

Julianna Barwick - "Will"


Po świetnie przyjętym albumie "Nepenthe", który Julianna Barwick nagrała na Islandii, artystka prezentuje swoje kolejne dzieło - samodzielnie wyprodukowaną płytę "Will".

To już trzecie muzyczne dziecko Barwick, mistrzyni zapętlonego wokalu, która nie stroni od eksperymentów na żywym dźwięku. Artystka znów z wielkim wdziękiem robi to, co potrafi najlepiej, czyli kreśli przed nami swoje oceaniczne i wietrzne muzyczne krajobrazy.

Przygotowali Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje