Reklama

Marysia Starosta: To nie jest łatwy materiał (nowa płyta "Ślubu nie będzie")

W piątek (21 września) ukazał się solowy album wokalistki Marysi Starosty "Ślubu nie będzie". To pierwszy materiał po jej rozstaniu - zawodowym i osobistym - z raperem Sokołem.

Marysia Starosta promuje płytę "Ślubu nie będzie"

Płyta "Ślubu nie będzie" to pierwszy po 10 latach solowy materiał Marysi Starosty. Jej poprzednia płyta - "Maryland" - ukazała się w 2008 roku. Następnie wokalistka nagrała dwie płyty ze swoim byłym już partnerem, raperem Sokołem.

Reklama

- Lubimy się, szanujemy się, zdarza się nam nawet zagrać koncert - mówi Marysia w rozmowie z Interią o relacjach ze swoim byłym partnerem.

Zarówno "Czysta brudna prawda" (2011) oraz "Czarna biała magia" (2013) osiągnęły spory sukces komercyjny (obie pokryły się platyną) a także trafiły w gusta recenzentów. W 2016 roku Sokół i Starosta rozstali się, a ich drogi rozeszły się także zawodowo.

Posłuchaj utworu "Czysta brudna prawda" w serwisie Teksciory.pl

Starosta ma na koncie także współpracę z m.in. VNM-em, Robertem M, Borysem Szycem, Fu i grupą Pokój z Widokiem na Wojnę.

- To było wymuszone, to musiało się wydarzyć, bo pięć lat ta płyta powstawała. Ona była kompletnie nieprzemyślana - przypomina Starosta album "Maryland", choć tak naprawdę stara się o nim nie pamiętać.

Do współpracy nad solowym materiałem zaprosiła Sampler Orchestra - zespół producentów hiphopowych założony w Warszawie przez Pawła Moszyńskiego i Stanisława Koźlika, nominowany do Fryderyków 2016 za album "Różewicz - Interpretacje".

Marysia Starosta podkreśla, że "Ślubu nie będzie" to osobisty materiał, ale nie ma problemu ze śpiewaniem tych emocjonalnych utworów, bo jest już w innym momencie życia. - Nie wzbudzają już tego wzruszenia i smutku, który towarzyszył mi, jak je pisałam - tłumaczy.

- To nie jest łatwy materiał, który wchodzi tak jak utwory z radia. Trzeba dać tej płycie szansę - mówi Starosta.

Płytę "Ślubu nie będzie" promują utwory "Dlatego" oraz "Hibiskus". Za reżyserię teledysku "Dlatego" odpowiadał Paweł Smoleński.

Sprawdź tekst utworu "Dlatego" w serwisie Teksciory.pl

Oto szczegóły płyty "Ślubu nie będzie":

1. "Hiatus"
2. "Hibiskus"
3. "Dlatego"
4. "Spowalniacze"
5. "Nie"
6. "Źrenice"
7. "Sama"
8. "Ćma"
9. "Pozytywka"
10. "Przezimowanie"
Dodatkowe utwory w wersji deluxe:
11. "Atom"
12. "Poszarpane".


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marysia Starosta | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama