Coachella 2016: Startuje największa impreza na świecie. Co działo się w poprzednich latach?

Coachella Festival to jeden z największych, o ile nie największa impreza muzyczna na całym świecie. Pojawiają się tam największe gwiazdy, dziesiątki mniejszych wykonawców, a liczba chętnych zobaczenia koncertów jest tak duża, że impreza odbywa się w dwa weekendy (w tym roku impreza odbędzie się w dniach 15-17 i 22-24 kwietnia). Co ciekawego działo się w poprzednich latach i co interesującego czeka sympatyków muzyki w tym roku? Sprawdźcie nasze zestawienie.

Muzyczny zawrót głowy

Festiwal Coachella odbywa się w dolinie o tej samej nazwie na pustyni Colorado. Pierwsza edycja odbyła się w 1999 roku i z każdą kolejną edycją impreza stawała się coraz większa. Obecnie festiwal rozrósł się do niebotycznych rozmiarów. Przyjęło się, że odbywa się on w dwa kolejne weekendy kwietnia. Skład w każdy weekend jest taki sam. Na imprezie pojawiają się największe gwiazdy muzyki oraz kilkudziesięciu wykonawców mniejszego kalibru. Impreza odbywa się wiec na kilku scenach, a pasjonaci muzyczni mają prawdziwy ból głowy w wyborze artystów, których chcą zobaczyć.

Reklama

W 2015 roku na imprezę sprzedało się prawie 200 tys. biletów (co dało przychód na poziomie 84 mln dolarów), co stanowi światowy rekord.

Line-up Coachelli jest często komentowanym wątkiem w sieci. Wielokrotnie fani imprezy zastanawiali się jakby wyglądał jej skład, gdyby odbyła się ona m.in. w latach 80. lub 90. To sprawiło, że w sieci pojawiły się przeróbki oryginalnych plakatów zapowiadających festiwal.

Tegoroczny skład Coachellii:

Jak Coachella mogła wyglądać w przeszłości:

Na przestrzeni lat na imprezie wystąpili m.in.: AC/DC, Amy Winehouse, Dr. Dre i Snoop Dogg, Nine Inch Nails, The Black Keys, Iggy Pop i The Stooges, Gorillaz, Eminem, Beastie Boys, Madonna, Radiohead oraz Arcade Fire. W tym roku największymi gwiazdami będą Guns N' Roses (w składzie m.in. z powracającymi po latach Slashem i Duffem McKaganem) oraz LCD Soundsystem i Calvin Harris. Kilkanaście koncertów z imprezy transmitowanych jest na oficjalnym kanale festiwalu na Youtube.

Tyle faktów, na kolejnych stronach znajdziecie jedne z najciekawszych momentów z poprzednich lat imprezy.

Dowiedz się więcej na temat: Robyn Rihanna Fenty | Drake | Madonna | 2Pac | coachella | Guns N'Roses | Jimmy Kimmel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje