Reklama

​Brak słów, czyli o muzykach, którzy zapomnieli tekstu na scenie

Jak Adele wybrnęła z kłopotliwej sytuacji? /Kevin Winter /Getty Images

Stoisz na scenie, przed tobą roztacza się morze fanów, a ty zaczynasz śpiewać swoją piosenkę. Jesteś muzykiem, a w twoim życiu chodzi o to, by prezentować ludziom własną twórczość. Lata doświadczeń i setki koncertów nauczyły cię panowania nad stresem. Śpiewasz więc po raz n-ty swój utwór (oczywiście znasz go na pamięć), ale w tym akurat momencie owa pamięć decyduje się zagrać ci na nosie. Twoją głowę ogarnia pustka, czarna dziura, wielkie, paraliżujące nic. Nie możesz przypomnieć sobie kolejnych słów...

Ci, którzy zajmują się tworzeniem dźwięków i dzieleniem się nimi z innymi, pewnie niejednokrotnie doświadczyli stanu chwilowego zapomnienia, ale nie tego z kategorii przyjemnych. Jedni się poddali, inni sprytnie chcieli ukryć swoją pomyłkę szeregiem improwizowanych słów. Zobaczcie, jak z amnezyjnych opresji wychodzili muzycy.

Jónsi

W trakcie koncertu we Francji Jónsi co prawda zapomniał słów, ale świetnie sobie poradził z tego ukryciem.  Nie wszyscy zauważyli jego zagubienie, ponieważ wokalista Sigur Rós zaczął improwizować po islandzku. A islandzki nie należy ani do języków łatwych, ani popularnych, w związku z czym mało kto rozumiał, że Jónsi wyśpiewał słowa "O cholera, zapomniałem słów, ale jest w porządku, bo jestem we Francji, gdzie nikt mnie nie zrozumie".

Reklama

Edyta Górniak świętuje w tym roku 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zaprezentowała widzom swój recital. Wokalistka chyba za bardzo przejęła się powagą sytuacji i podczas swojego występu zapomniała tekstu piosenki "Teraz tu".

"Na ten moment czekałam cały wieczór" - mówiła rozbawiona Górniak.

"Chasing Pavement", czyli jeden z najpopularniejszych utworów Adele. Wokalistka pomyliła się śpiewając piosenkę na swoim koncercie w Bostonie. Wokalistka ma na szczęście tylu wiernych i oddanych fanów, że nawet jeśli zapomni słów swojej piosenki, może liczyć na tysiące pomocnych gardeł, dzięki którym przebieg słów utworu nie zostanie naruszony.

Katy Perry

Katy Perry trudno było uwierzyć w to, że zapomniała słów swojego utworu. Wokalistka nie mogła przypomnieć sobie tekstu piosenki "Ur So Gay". Zespół nie przerwał gry, ale Perry dołączyła do muzyków dopiero po chwili, a chwilowa amnezja szybko odeszła w, nomen omen, zapomnienie.

"Nigdy nie zapomniałam swoich słów, nigdy!" - mówiła Katy Perry na scenie i dodała - "Nie mogę w to uwierzyć!".

Pink

Pink podczas wykonywania swojej piosenki "I Don't Believe You" przez dłuższy czas walczyła, usiłując przypomnieć sobie tekst. Niestety, po kilku sekundach nucenia pod nosem, rzuciła tylko krótkie "Poddaję się", po czym stwierdziła, że chyba powinna się napić.

"To jest najlepszy koncert w moim życiu" - żartowała wokalistka.

Demi Lovato

Co za ironia! Demi Lovato zapomniała słów swojej piosenki zatytułowanej... "Don't Forget". Wokalistka wybuchnęła tylko śmiechem i po chwili kontynuowała śpiewanie z pomocą fanów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje