Reklama

Reklama

Backstreet Boys w Warszawie. Patryk Jaki i jego dzieciństwo

Jak wcisnąć do setlisty około dwugodzinnego koncertu ponad trzydzieści kawałków? Wystarczy potraktować 1/3 występu jako medley piosenek z całego repertuaru zespołu. Dzięki temu oszczędzamy sporo czasu, a i publika prędzej rozgrzeje się takim szalonym tempem. Backstreet Boys i ich świta wiedzą, co robią. Wszak robią to już od ponad 20 lat.

Fani Backstreet Boys na koncercie w Warszawie

Tegoroczna trasa koncertowa Backstreet Boys, w ramach której najsłynniejszy boysband wszech czasów zawitał w poniedziałek (24 czerwca) na warszawski Torwar, promuje ich najnowszy album - "DNA" (posłuchaj singla "No Place"!), wydany w styczniu tego roku. Oczywiście na koncercie nie zabrakło największych hitów formacji - pojawiły się chyba niemal wszystkie ich przeboje. Publiczności nie przeszkadzał ani bardzo skromny anturaż zespołu, ani skromność ich występu w ogóle - przenoszenie w czasie do lat 90. i granie na sentymencie do tamtej epoki jak widać jest nadal w cenie.

Reklama

Sprawdź tekst utworu "I Want It That Way" w serwisie Teksciory.pl!

Problemem nie były także usterki techniczne - podczas "We've Got It Goin' On" (sprawdź!) zespołowi siadło nagłośnienie. Nieświadomi wokaliści kontynuowali występ, by dopiero na koniec utworu zorientować się, że publiczność od dobrych kilku minut ich nie słyszy. Gdy udało się im odzyskać głos, mogło paść zdanie "Guess what? Backstreet's Back!". Co za suchar.

Sytuacja pod sceną mogła przypomnieć wokalistom lata świetności i szaleństwa dziejącego się wokół ich działalności. Wyciągający łapczywie ręce fani, podrzucane na scenę prezenty, zaraz obok pluszowych miśków - flagi i szaliki w barwach narodowych. Z perspektywy sceny można odnieść wrażenie, że przez te ponad 20 lat nic się nie zmieniło. A jednak.

Członkowie zespołu chętnie wracali do wspomnień ich debiutu. Pytali publiczność, kto jest z nimi od samego początku. Dzielili się opowieściami o tym, w jakim wieku się poznali. Kilka razy padło nawet stwierdzenie, że publiczność rosła razem z Backstreet Boys. Szkoda, że z nich nie wyrosła - chciałoby się dopowiedzieć. 

Sprawdź tekst utworu "Chances" w serwisie Teksciory.pl!

Backstreet Boys na scenie nie mają bowiem wiele do zaoferowania, poza lichymi układami tanecznymi na poziomie rozgrzewki przed zajęciami fitness dla początkujących, miłymi słówkami, piosenkami, do których wracamy raczej w ramach guilty pleasure. No i średniawą charyzmą, która tak przed laty, jak i teraz jest ich największą bronią.

Sprawdź tekst "Show Me The Meaning Of Being Lonely" w serwisie Teksciory.pl!

"Get Down", "Show Me the Meaning of Being Lonely", "Quit Playing Games (With My Heart)" (posłuchaj!), "As Long As You Love Me" (posłuchaj!), a zaraz obok tego kawałki z najnowszego albumu. W tym jedyny porządny numer "Don't Go Breaking My Heart", zagrany dopiero na koniec. Po co się oszukiwać - Backstreet Boys sami zdają sobie dobrze sprawę z tego, że nie mają szans za zdobycie serc publiczności nowym repertuarem. Pozostaje zatem odcinanie kuponów.

Sprawdź tekst "Don't Go Breaking My Heart" w serwisie Teksciory.pl!

I liczenie na to, że ludzie nadal będą wracać do wspomnień sprzed dwóch dekad. Podczas koncertu Kevin zapowiedział zresztą, że w przyszłym roku zespół wybiera się w kolejną część trasy. Wyraził nadzieję, że będzie ona obejmować także Polskę oraz chęć na zorganizowanie koncertu w jeszcze większym miejscu niż stołeczny Torwar. Jestem przekonana, że zespół znów zgromadzi sporą publikę. Być może na koncercie pojawi się także Patryk Jaki, który pochwalił się nagraniem z poniedziałkowego show. Życzę państwu miłej zabawy. Mnie tam nie będzie. Jeden raz mi wystarczy.

"Uwaga czas na hejt! Jestem na koncercie. Moje dzieciństwo" - napisał na Facebooku europoseł PiS.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Backstreet Boys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje