Reklama

Adele i przyjaciele. Co usłyszymy na "25"?

Adele przygotowuje się do premiery nowej płyty. Dzięki niej odniesie kolejny sukces? /Kevork Djansezian /Getty Images

Według magazynu Billboard na listopad zaplanowano wydanie trzeciej płyty jednej z najpopularniejszych wokalistek na Wyspach, Adele. O albumie wiadomo coraz więcej, jednak kolejne potwierdzone informacje nie wymazują wszystkich znaków zapytania.

Pewne jest, że...

...produkcją płyty zajmie się Danger Mouse, który znany jest z takich projektów jak Gnarls Barkley (utwór "Crazy") oraz Broken Bells. Ponadto Brian Joseph Burton (bo tak nazywa się twórca) współpracował w przeszłości z m.in. Gorillaz oraz The Black Keys, co tylko potwierdza jego umiejętności.

Reklama

Niemal pewnym jest, że Mouse będzie mógł skorzystać z pomocy Paula Epwortha, który współpracował wcześniej z Adele przy płycie "21" oraz przy singlu "Skyfall". Maczał on palce także w płytach innych wielkich gwiazd: Florence & The Machine, Lany Del Rey i Lorde.

Mouse i Epworth to dopiero początek listy nazwisk, które łączy się z albumem Adele. Nowy singel ma być dziełem także trzeciego producenta, Martina Garrixa, czyli jednego z najpopularniejszych DJ-ów i producentów młodego pokolenia, a także jednego z najlepiej zarabiających twórców muzyki elektroniki na świecie.

Tekst do nowej piosenki Adele, na którą czeka potężna rzesza fanów miał stworzyć młody i zdolny songwriter - Tobias Jesso Jr - plotki mówią natomiast, że jego współpraca z Adele nie zakończyła się na jednym numerze.

Kończąc temat singla, jego miksu podjąć ma się Ryan Tedder z OneRepublic, który pracował z Adele przy utworze "Rumor Has It".

Zobacz klip "Rolling In The Deep":

Sprawdź tekst utworu "Rolling In The Deep" w sewisie Tekściory.pl!

Może tak, może nie

Możliwe, że na płycie znajdzie się kompozycja stworzona przez Damona Albarna (Blur, Gorillaz). Szanse są jednak połowiczne, gdyż sam muzyk przyznał, że nie ma pojęcia, co Adele i sztab ludzi wokół nie zrobi z partiami nagranymi przez niego. Gwiazdor natomiast uważa, że materiał dotychczas wyprodukowany przez Mouse’a jest przeciętny.

Na temat Brytyjki dobrego zdania nie ma na pewno Phil Collins, którego wokalistka poprosiła o pomoc jeszcze w 2014 roku. Muzyk dostał szkic utworu, aby miał nad czym pracować. To był ostatni moment, gdy relacje na linii Collins - Adele były w miarę poprawne. Potem wokalistka przestała odzywać się do członka Genesis, a gdy ten w końcu sam postanowił dowiedzieć się, o co chodzi, ta stwierdziła, że nie pracuje nad żadną płytą. Collins musiał być więc nieźle zaskoczony, gdy jednak wokalistka ujawniła, że nowy album ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Istnieje również szansa, że Adele zaśpiewa tekst Pharrella Williamsa na nowym wydawnictwie. Ten bowiem stwierdził, że miał okazję chwilę popracować z Adelą, jednak jak przyznał, wspólne sesje były bardzo krótkie, gdyż Adele wolała spędzać czas ze swoim synem.

Plot, bajki i fantazje

Wokół płyty "25" krąży sporo plotek. Wszyscy zastanawiają się, czy Adele będzie próbowała wydać album niespodziankę, tak jak przykładowo Beyonce, czy może jednak najpierw podbije listy przebojów singlami. Nie wiadomo również, czy Adele postawi na woltę stylistyczną, czy jednak będzie polegać na tych rozwiązaniach, które przyniosły sukces poprzednio.

Spore zainteresowanie budzą również nazwiska wykonawców, którzy rzekomo mają pojawić się na nowej płycie Adele. O chęci nagrania wspólnego utworu z Brytyjką marzą m.in. Beyonce, Lady Gaga i Kelly Clarkson. Według niepotwierdzonych informacji nad płytą miał pochylić się również inny znany twórca hitów Max Martin, który w przeszłości pomagał Britney Spears, Taylor Swift i Katy Perry.  Mówi się również o kolejnej próbie współpracy między Sią i Adele. Tym razem jednak utwór napisany przez Australijkę miałby znaleźć się na płycie.

O tym, co znajdzie na nowym albumie Adele dowiemy się zapewne już wkrótce. Jeżeli płyta pojawi się bez żadnych opóźnień w listopadzie, to bardzo możliwe, że najbliższe tygodnie przyniosą nam singla i garść nowych informacji.

Posłuchaj utworu "Rumor Has It":

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Rumor Has It" w sewisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Adele | Damon Albarn | Pharrell Williams | Phil Collins | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje