Reklama

Reklama

8 przebojów, które w 2018 roku kończą 20 lat

Poniższe zestawienie przebojów może sprawić, że poczujecie się staro. Te utwory podbijały listy przebojów 20 lat temu!

Poniższe zestawienie przebojów może sprawić, że poczujecie się staro. Te utwory podbijały listy przebojów 20 lat temu!
Britney Spears na scenie w 2000 roku /Scott Gries /Getty Images

"Fly Away" - Lenny Kravitz

"Fly Away" to czwarty singel promujący płytę Lenny’ego Kravitza "5", która ukazała się w 1998 roku. 

Do dziś piosenka jest jednym z największych przebojów muzyka. W 1999 roku Kravitz otrzymał za utwór nagrodę Grammy dla najlepszego męskiego wykonania rockowego.

W czerwcu polscy fani mają szansę usłyszeć przebój "Fly Away" podczas koncertu Kravitza w krakowskiej Tauron Arenie.

Sprawdź tekst piosenki "Fly Away" w serwisie Teksciory.pl

Reklama

"...Baby One More Time" - Britney Spears

"...Baby One More Time" to pierwszy singel Britney Spears z jej debiutanckiego albumu o tym samym tytule. Utwór rozszedł się w nakładzie ponad dziewięciu mln egzemplarzy i przyniósł Spears wielką popularność oraz uwielbienie naśladujących ją nastolatek i wzdychających do niej nastolatków.

Sprawdź tekst "...Baby One More Time" w serwisie Teksciory.pl

"I Don't Want to Miss A Thing" - Aerosmith

Ballada "I Don't Want to Miss A Thing" Aerosmith powstała na potrzeby filmu "Armageddon" z 1998 roku. Wystąpiła w nim córka wokalisty zespołu Stevena Tylera, Liv Tyler.

Piosenka jest jednym z najpopularniejszych singli w dorobku Aerosmith. Co ciekawe, utwór otrzymał nominację zarówno do Ocara - dla najlepszej piosenki filmowej - oraz do Złotej Maliny - dla najgorszej piosenki filmowej.

Sprawdź tekst "I Don't Want to Miss A Thing" w serwisie Teksciory.pl

"Believe" - Cher

"Believe" to tytułowy i pierwszy singel z 23. płyty Cher. Wokalistka album ten zadedykowała swojemu byłemu mężowi, Sonny’emu Bono, który zmarł na początku 1998 roku.

Utwór "Believe" przyniósł Cher komercyjny sukces - lądując na czwartym miejscu listy Billboard 200 - oraz statuetkę Grammy dla najlepszego tanecznego nagrania.

Sprawdź tekst piosenki "Believe" w serwisie Teksciory.pl

"Crush" - Jennifer Paige

"Crush" z debiutanckiej płyty Jennifer Paige, to utwór, który okazał się przełomem w jej działalności muzycznej. Został wpierw wyemitowany na antenie wielkiej stacji radiowej KIIS FM z Los Angeles. Już po tygodniu "Crush" stał się najczęściej zamawianym utworem przez słuchaczy tego radia. Po dwóch tygodniach piosenka trafiła do innych radiostacji, zaś przygotowany naprędce teledysk został wyemitowany w MTV - i "Crush" trafił na listy przebojów na całym świecie.

Za sprawą sukcesu "Crush" Paige zaśpiewała w Watykanie dla papieża i milionów telewidzów, a po występie na World Music Awards gratulował jej sam książę Monaco, Albert.

Sprawdź tekst piosenki "Crush" w serwisie Teksciory.pl

"Iris" - Goo Goo Dolls

Ballada rockowa "Iris" amerykańskiej grupy Goo Goo Dolls powstała do filmu "Miasto Aniołów" z Nicolasem Cage'm i Meg Ryan, ale trafiła również na album zespołu "Dizzy Up the Girl". Piosenka ta przyniosła formacji największą popularność. W 1999 roku utwór zgromadził aż trzy nominacje do Grammy, w tym za piosenkę roku.

Sprawdź tekst piosenki "Iris" w serwisie Teksciory.pl

"Stop" - Spice Girls

"Stop" pochodzi z drugiego albumu Spice Girls "Spiceworld", który ukazał się w listopadzie 1997 roku. Utwór powstawał w czasie, gdy członkinie grupy filmowały sceny do ich komedii muzycznej "Spice World".

Był to ostatni singel zespołu, który wydano przed odejściem Geri Halliwell w maju 1998 roku, ale nie ostatni, który zawierał jej wokale.

Sprawdź tekst piosenki "Iris" w serwisie Teksciory.pl

"Intergalactic" - Beastie Boys

"Intergalactic" to pierwszy singel z piątej płyty Beastie Boys "Hello Nasty", która ukazała się w maju 1998 roku. Rok później zespół zgarnął za utwór statuetkę Grammy dla najlepszego hiphopowego występu grupy lub duetu. 

Sprawdź tekst piosenki "Intergalactic" w serwisie Teksciory.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy