Reklama

8 przebojów, które w 2018 roku kończą 20 lat

Poniższe zestawienie przebojów może sprawić, że poczujecie się staro. Te utwory podbijały listy przebojów 20 lat temu!

Britney Spears na scenie w 2000 roku

"Fly Away" - Lenny Kravitz

"Fly Away" to czwarty singel promujący płytę Lenny’ego Kravitza "5", która ukazała się w 1998 roku. 

Reklama

Do dziś piosenka jest jednym z największych przebojów muzyka. W 1999 roku Kravitz otrzymał za utwór nagrodę Grammy dla najlepszego męskiego wykonania rockowego.

W czerwcu polscy fani mają szansę usłyszeć przebój "Fly Away" podczas koncertu Kravitza w krakowskiej Tauron Arenie.

Sprawdź tekst piosenki "Fly Away" w serwisie Teksciory.pl

"...Baby One More Time" - Britney Spears

"...Baby One More Time" to pierwszy singel Britney Spears z jej debiutanckiego albumu o tym samym tytule. Utwór rozszedł się w nakładzie ponad dziewięciu mln egzemplarzy i przyniósł Spears wielką popularność oraz uwielbienie naśladujących ją nastolatek i wzdychających do niej nastolatków.

Sprawdź tekst "...Baby One More Time" w serwisie Teksciory.pl

"I Don't Want to Miss A Thing" - Aerosmith

Ballada "I Don't Want to Miss A Thing" Aerosmith powstała na potrzeby filmu "Armageddon" z 1998 roku. Wystąpiła w nim córka wokalisty zespołu Stevena Tylera, Liv Tyler.

Piosenka jest jednym z najpopularniejszych singli w dorobku Aerosmith. Co ciekawe, utwór otrzymał nominację zarówno do Ocara - dla najlepszej piosenki filmowej - oraz do Złotej Maliny - dla najgorszej piosenki filmowej.

Sprawdź tekst "I Don't Want to Miss A Thing" w serwisie Teksciory.pl

"Believe" - Cher

"Believe" to tytułowy i pierwszy singel z 23. płyty Cher. Wokalistka album ten zadedykowała swojemu byłemu mężowi, Sonny’emu Bono, który zmarł na początku 1998 roku.

Utwór "Believe" przyniósł Cher komercyjny sukces - lądując na czwartym miejscu listy Billboard 200 - oraz statuetkę Grammy dla najlepszego tanecznego nagrania.

Sprawdź tekst piosenki "Believe" w serwisie Teksciory.pl

"Crush" - Jennifer Paige

"Crush" z debiutanckiej płyty Jennifer Paige, to utwór, który okazał się przełomem w jej działalności muzycznej. Został wpierw wyemitowany na antenie wielkiej stacji radiowej KIIS FM z Los Angeles. Już po tygodniu "Crush" stał się najczęściej zamawianym utworem przez słuchaczy tego radia. Po dwóch tygodniach piosenka trafiła do innych radiostacji, zaś przygotowany naprędce teledysk został wyemitowany w MTV - i "Crush" trafił na listy przebojów na całym świecie.

Za sprawą sukcesu "Crush" Paige zaśpiewała w Watykanie dla papieża i milionów telewidzów, a po występie na World Music Awards gratulował jej sam książę Monaco, Albert.

Sprawdź tekst piosenki "Crush" w serwisie Teksciory.pl

"Iris" - Goo Goo Dolls

Ballada rockowa "Iris" amerykańskiej grupy Goo Goo Dolls powstała do filmu "Miasto Aniołów" z Nicolasem Cage'm i Meg Ryan, ale trafiła również na album zespołu "Dizzy Up the Girl". Piosenka ta przyniosła formacji największą popularność. W 1999 roku utwór zgromadził aż trzy nominacje do Grammy, w tym za piosenkę roku.

Sprawdź tekst piosenki "Iris" w serwisie Teksciory.pl

"Stop" - Spice Girls

"Stop" pochodzi z drugiego albumu Spice Girls "Spiceworld", który ukazał się w listopadzie 1997 roku. Utwór powstawał w czasie, gdy członkinie grupy filmowały sceny do ich komedii muzycznej "Spice World".

Był to ostatni singel zespołu, który wydano przed odejściem Geri Halliwell w maju 1998 roku, ale nie ostatni, który zawierał jej wokale.

Sprawdź tekst piosenki "Iris" w serwisie Teksciory.pl

"Intergalactic" - Beastie Boys

"Intergalactic" to pierwszy singel z piątej płyty Beastie Boys "Hello Nasty", która ukazała się w maju 1998 roku. Rok później zespół zgarnął za utwór statuetkę Grammy dla najlepszego hiphopowego występu grupy lub duetu. 

Sprawdź tekst piosenki "Intergalactic" w serwisie Teksciory.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje