Reggaeland z objawieniem ostatniej dekady

Christopher Martin to jedno z największych światowych objawień muzyki reggae ostatniej dekady. Już w lipcu po raz pierwszy wystąpi na solowym koncercie w Polsce podczas płockiego Festiwalu Reggaeland. Znamy też kolejnych polskich wykonawców.

Christopher MArtin wystąpi na Reggaeland w Płocku
Christopher MArtin wystąpi na Reggaeland w Płocku

Od tamtego czasu wylansował wiele przebojów, m.in. "Take My Wings", "Giving It" i "I'll Be Your Driver". Jako pierwszy zwycięzca "Digicel Rising Stars" dostał się na listy przebojów z pierwszym nagranym przez siebie singlem "Love is All We Need".

Jego talent zauważyli uznani muzycy z całego świata. Do współpracy zaprosili go Jamajczycy Shaggy i Busy Signal, ale też niemiecka gwiazda reggae Gentleman. Chętnie grają z nim także artyści z zupełnie innego muzycznego świata, np. amerykański wokalista Michael Bolton, który zaprosił go do udziału w swojej trasie koncertowej. Ostatnio został dostrzeżony przez japońską wytwórnię Rockers Island Imprint, która postanowiła promować Martina także na odległym azjatyckim rynku muzycznym.

Zobacz teledysk "Cheaters Prayer" Christophera Martina:


Wśród ogłoszonych właśnie gwiazd Festiwalu Reggaeland w Płocku (6-7 lipca) pojawi się też czołówka gatunku reggae z Polski. Na festiwalu zagrają m.in. Paprika Korps oraz Fundamenty (nowy skład warszawskiego wokalisty znanego jako KaCeZet).

Do tej pory potwierdzono udział kilku światowych gwiazd: dancehallowego mistrza z Jamajki Elephant Mana, należącego do czołówki europejskich wykonawców reggae Gentlemana, muzyka z Hawajów - J. Booga, rosyjskiego zespołu ska Saint Petersburg Ska-Jazz Review, kolejnego Jamajczyka Skarra Mucci, niemieckiego składu Kingstone Sound oraz polskiej grupy Vavamuffin.

Dwudniowy karnet na Reggaeland kosztuje 30 zł (pole namiotowe darmowe).

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas