Reklama

Püdelsi kontra Minister Edukacji

- Nie zgadzamy się z żadnymi decyzjami Ministra Edukacji - mówił Püdel, lider Püdelsów, podczas piątkowego (2 marca) wideoczata w TV.INTERIA.PL.

- Myślę, że to jest bzdura. Pamiętam, że też musiałem chodzić w mundurku, uszytym z tego samego materiału co worek na buty. Jestem przeciwny "mundurowaniu" uczniów - stwierdził muzyk.

Reklama

Niepokorni Püdelsi na najnowszej płycie "Zen" "wzięli się" za polską rzeczywistość.

- Jest istotna różnica między wyśmianiem a napiętnowaniem, my usiłujemy napiętnować rzeczywistość wokół nas. Na tej płycie jest piosenka "Anarchia w IV RP" o emigracji młodych ludzi. To już nie wyśmiewanie się, a napiętnowanie.

- Nasz prezydent wyraził się o ludziach, którzy z powodu bezrobocia wyjechali zagranicę, że są "nieudacznikami"... Tak nie może być! - mówili Püdel i nowy wokalista grupy Szymon Goldberg.

- Ja zdecydowałem się zostać, by robić to, co lubię. Ale rozumiem doskonale ludzi, którzy wyjechali, mój brat mieszka w Irlandii - podkreślał Szymon.

- Ja całe życie chciałem wyemigrować z kraju. W Szwecji zobaczyłem inny świat i chciałem tam zostać. Zostałem jednak i uważam, że nie ma czego żałować. W pewnym sensie jestem emigrantem - wewnętrznym - to znowuż Püdel.

Przypomnijmy, że najnowszy album Püdelsów nosi tytuł "Zen" i trafił do sklepów w poniedziałek, 26 lutego.

Pełną relację z czata z zespołem znajdziesz tutaj!

Zobacz teledyski Püdelsów na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pudelsi | minister | minister edukacji | edukacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje