Pixies: Odeszła po 27 latach
Basistka Kim Deal odeszła z grupy Pixies, amerykańskiej legendy niezależnego grania.

Kim Deal obecnie koncertuje w Europie ze swoim zespołem The Breeders. Informacja o jej odejściu pojawiła się na profilu Pixies na Facebooku.
"Ze smutkiem informujemy o tym, że Kim Deal zdecydowała się opuścić Pixies. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z nią pracować przez ponad 25 lat" - czytamy.
"Pomimo jej decyzji o odejściu dla nas zawsze będzie częścią Pixies i zawsze będzie miała u nas miejsce. Życzymy jej wszystkiego najlepszego" - głosi komunikat.
Dowodzona przez Franka Blacka (wokal, gitara) grupa rozpadła się w 1993 roku po wydaniu czterech płyt studyjnych. Do reaktywacji doszło w 2004 roku, ale od tego czasu nie pojawił się premierowy materiał zespołu.






![Richard Oakes (Suede): "Nasza muzyka potrafi nas zaskakiwać" [WYWIAD]](https://i.iplsc.com/000MVOUAKCXR31XM-C401.webp)
