Reklama

Patrick Wolf po raz pierwszy w Polsce

Pierwszy koncert brytyjskiego wokalisty Patricka Wolfa w naszym kraju będzie miał miejsce 6 kwietnia w warszawskiej Stodole. Występ będzie częścią trasy promującej nowy album muzyka "Lupercalia", którego premiera zapowiedziana jest na maj tego roku.

Będzie to piąta płyta w dyskografii Patricka Wolfa. Karierę Patrick rozpoczął w wieku lat 11. W momencie wydania debiutanckiego albumu w 2003 toku miał już za sobą epizod w pop-artowym kolektywie Minty oraz w duecie Maison Crimineaux. Jego pierwsza płyta "Lycanthropy" spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyki oraz publiczności w Europie i USA.

Reklama

Już po jej wydaniu Wolf rozpoczął studia na Trinity College Music Conservatoire. Echa klasycznej edukacji słyszalne są na drugim albumie artysty "Wind In The Wires" (2005), na którym Wolf w niezwykle oryginalny sposób połączył klasyczny brytyjski folk z elektronicznym, chłodnym popem.

W 2007 ukazał się trzeci album Patricka "Magic Position", bez wątpienia najbardziej przebojowy i eklektyczny w jego karierze. Rozwinięciem wątków z tego wydawnictwa był czwarty album artysty zatytułowany "Bachelor" (2009).

Utworem promującym najnowszą płytę Wolfa jest piosenka "The City", już teraz uznana przez magazyn "NME" oraz gazetę "The Guardian" za jedną z kandydatek do tytułu singla roku. To najbardziej optymistyczny numer w karierze Wolfa, o którym sam artysta opowiada, że był jego reakcją na recesję oraz zamknięcie stacji BBC6 Music.

"Postanowiłem zwalczyć negatywną sytuację, pisząc pozytywną piosenkę" - przyznał muzyk.

Zobacz Patricka Wolfa wykonującego "The City":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: występ | muzyka | maj | trasy | city | koncert | nowy album | Patrick Wolf

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje