Reklama

Nirvana: Kiedy box z nieznanym materiałem?

Courtney Love, amerykańska wokalistka i członkini grupy Hole, ujawniła, że już wkrótce na rynku ukazać się może box zawierający niepublikowany dotąd materiał nagrany przez jej tragicznie zmarłego męża, Kurta Cobaina i zespół Nirvana. Problemem jest jednak konflikt prawny między nią a firmą Vivendi Universal, właścicielem praw do nagrań Nirvany.

"Jest tyle wspaniałych piosenek, które Kurt napisał i nagrał, a których nikt nigdy nie słyszał. Nie mogę się doczekać, kiedy je wydam" - powiedziała Love.

Reklama

To może jednak nie nastąpić szybko. Courtney jest bowiem uwikłana w procesy sądowe przeciwko wytwórni Vivendi Universal, która jest prawnym właścicielem całego materiału pozostawionego przez Cobaina, który popełnił samobójstwo w kwietniu 1994 roku. Sama zresztą przyznała, że jest w procesie szantażowana groźbą niewydania zgody na publikację nieznanych kompozycji jej męża.

Krist Novoselic, basista Nirvany, potwierdził niedawno, że istnieją plany wydania specjalnego boxu z takim materiałem, w tym nagraniami koncertowymi.

"Jest go ogromna ilość. Nawet nie uwierzylibyście, jak wiele nagraliśmy koncertów, prób i różnych jam session. Taki box to byłoby coś wspaniałego, zarówno dla oddanych fanów Nirvany, jak i dla tych, którzy słuchali nas okazyjnie" - powiedział muzyk.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy taki zestaw niepublikowanych nagrań miałby się ukazać. Wiadomo za to, że na pewno znalazłyby się na nim kompozycje "On The Mountain" i "Drown Soda", które Kurt Cobain nagrał na krótko przed swoją śmiercią.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nirvana | Love | vivendi | Nirvany | Courtney Love

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje