Reklama

Moherowe berety po niemiecku

To nie jest żart! Niemieckie tłumaczenie "Moherowych Beretów" piosenki, która obaliła IV RP ukazało się właśnie w Niemczech w książce "Viva Polonia" autorstwa Steffena Mollera.

Książka nosi podtytuł "Niemiecki gastarbeiter w Polsce" i wydana została nakładem wydawnictwa Scherz z Frankfurtu.

Reklama

Znany z programu "Europa da się lubić" i serialu "M jak Miłość" Steffen opisuje zabawne przygody, jakie przytrafiły mu się w naszym kraju, a także z wielką sympatią przybliża Niemcom nasze zwyczaje, dziwactwa, paranoje i problemy. W rozdziale, który jest poświęcony Radiu Maryja autor przetłumaczył i przytoczył w całości tekst piosenki Big Cyca informując niemieckich czytelników, że w Polsce ma ona charakter kultowy.

Z wrażenia muzycy zespołu postanowili nauczyć się niemieckiej wersji na pamięć, by śpiewać ją podczas... zjadania golonki po bawarsku.

Dodajmy, że grupa Big Cyc zakończyła właśnie prace nad nowym albumem. Płyta będzie się nazywać "Szambo i perfumeria".

"Tytuł jest nawiązaniem do słynnej wypowiedzi Ojca Dyrektora, ale to także metafora najnowszej historii Polski" - wyjaśniają muzycy.

Ten rok jest rokiem okrągłych liczb w historii załogi. Właśnie teraz Big Cyc obchodzi swoje 20. urodziny, a płyta, która się ukaże, jest 15. w dorobku kapeli.

Na płycie pojawią się całkowicie premierowe piosenki i znany już cover z Jerzym Połomskim. Ponieważ jest to płyta urodzinowa, w nagraniach usłyszymy wielu gości. Wspólnie z Big Cycem zaśpiewają m.in. Paweł Kukiz i Krzysztof "KASA" Kasowski.

Na wydawnictwie znajdzie się hymn pokolenia stanu wojennego "Nasz PRL", w którym przywołane zostaną nazwiska Wojciecha Jaruzelskiego i Jerzego Urbana.

"Wszyscy kiedyś nosiliśmy oporniki w klapach, rzucaliśmy cegłówkami w radiowozy, jeździliśmy do Jarocina - ten kawałek to taka Autobiografia naszej generacji" - mówi basista i wokalista Dżej Dżej

W utworze "Teczka" wykonywanym wspólnie z Maciejem Maleńczukiem zespół próbuje rozliczyć się z agenturalną przeszłością Polaków.

Album "Szambo i perfumeria" trafi do sklepów 1 kwietnia.

Zobacz teledyski Big Cyca na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Big Cyc | Niemcy | piosenki | moherowe berety | berety | niemiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje