Reklama

Mister D. ("Tęcza"): Prowokujący klip Doroty Masłowskiej

W cieniu zamieszek, które odbyły się 11 listopada w Warszawie, odbyła się premiera nowego teledysku projektu Mister D. - "Tęcza".

Dorota Masłowska do współpracy nad teledyskiem zaprosiła artystę wizualnego i reżysera Macieja Szupicę, (który w "Tęczy" udziela się również wokalnie), a także tancerza i choreografa Michała Piróga.

Reklama

Za reżyserię teledysku odpowiedzialny jest Maciej Szupica, natomiast muzykę do utworu oprócz Masłowskiej stworzył Kuba Wandachowicz z Cool Kids of Death.

"Reprezentujemy różne środowiska i dziedziny, ale łączy nas ta sprawa. Piosenkę napisałam, kiedy media kolejny raz doniosły, że ktoś podpalił Tęczę na Placu Zbawiciela" - wyjaśnia Masłowska

W tekście Masłowska ostro krytykuje społeczeństwo, które według niej nie toleruje żadnych odchyleń od przyjętych norm oraz jest pełne hipokrytów, którzy z jednej strony są wychowani w miłości do bliźniego, a z drugiej strony atakują wszystkich, którzy mają inne poglądy.

"Ten rytuał jej palenia jest bardzo wymowny: ma w sobie coś i z wielkiego grilla, i z wielkiego stosu. Ale pod całą groteską jest to akt nienawiści, która staje się naszym chlebem powszednim. Ta piosenka jest o tym, że źle gdy na sztandar tej nienawiści wciągany jest Bóg i Polska. Stąd data premiery" - dodaje pisarka i wokalistka.

Masłowska jako piosenkarka zadebiutowała z projektem Mister D. w 2013 roku z płytą "Społeczeństwo jest niemiłe". Album promowały utwory "Haj$", "Chleb", "Czarna Żorżeta" oraz "Prezydent".

Zobacz teledysk do "Tęczy":

Sprawdź tekst "Tęcza" w serwisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: W cieniu | Michał Piróg | Dorota Masłowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje