Reklama

Reklama

Marcin Wyrostek wspomina zmarłego tatę: Nie doczekał premiery płyty

Na wydanej w połowie lutego płycie "For Alice" akordeonisty Marcina Wyrostka, laureata drugiej edycji "Mam talent", znalazł się utwór dedykowany zmarłemu niewiele wcześniej ojcu muzyka.

Na swoim najnowszym albumie, który zawiera 10 utworów, Marcin Wyrostek chciał pokazać wszechstronność akordeonu, stąd na płycie oprócz utworów z zespołem Tango Corazon znalazł się utwór solowy, utwory z orkiestrą kameralną AUKSO, czy z tradycyjnym zespołem dętym blaszanym. Tak jak na poprzednich albumach, w twórczości Marcina słychać duże wpływy muzyki świata (zwłaszcza z Bałkanów i Argentyny).

Wyrostek jest nie tylko producentem płyty, ale także aranżerem i autorem większości utworów, więc wszystko podporządkowane było jego wizji artystycznej począwszy od tworzenia materiału nutowego, poprzez jego rejestrację, jak i realizację nagrań.

Reklama

"Album 'For Alice' jest w pewnym sensie podsumowaniem mojej dotychczasowej drogi artystycznej. Od młodych lat marzyłem o koncertach z orkiestrami, o tworzeniu własnej muzyki na bardzo rozbudowane składy instrumentalne. Dzisiaj moje marzenia się spełniają. Tę płytę dedykuję mojej żonie Alicji w podziękowaniu za spełnienie mojego największego marzenia, za urodzenie synka Mikołaja. Tym albumem chciałem zaprezentować pełen wachlarz możliwości brzmieniowych akordeonu, łącząc tradycję z nowoczesnością, nowoczesne combo z orkiestrą smyczkową, muzykę ludową z muzyką współczesną, opierając się w dużym stopniu na improwizacji" - mówi Marcin Wyrostek.

Okazuje się, że to niejedyne dedykacje na płycie "For Alice" - znalazł się na niej także utwór poświęcony tacie muzyka.

"Mój tato przez całe życie wprowadzał tę muzykę, tę otwartość do mojego życia, mojej siostry, mojej mamy i teraz co chwilę są wspomnienia tego, co było... Akurat tak się złożyło, że nie doczekał do premiery, ale myślę, że tam u góry słucha" - powiedział łamiącym się głosem Marcin Wyrostek.

"Wszystko zawdzięczam tacie":

UWAGA! TVN/x-news

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka. | marcin wyrostek | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje