Reklama

Reklama

Coldplay najlepszy. Zaskakujący wybór?

Płyta "A Rush Of Blood To The Head" grupy Coldplay została wybrana najlepszym albumem wszech czasów.

W głosowaniu słuchaczy radia BBC na szczycie znalazł się drugi album brytyjskiego zespołu. Wydany w 2002 roku "A Rush Of Blood To The Head" katapultował Coldplay do pierwszej ligi światowego rocka.

To na tym albumie znalazły się przeboje "In My Place" i "Clocks". Grupa zgarnęła za to wydawnictwo m.in. trzy nagrody Grammy (najlepszy album alternatywny, najlepsze rockowe wykonanie za "In My Place", nagranie roku za "Clocks"), Brit Awards (brytyjska płyta roku), liczne wyróżnienia krytyków (Q Awards, NME Awards).

Płyta to do dziś najlepiej sprzedający się album w dorobku Coldplay - na całym świecie rozeszło się blisko 10 mln egzemplarzy.

Reklama

W zestawieniu BBC kwartet wyprzedził "Hopes and Fears" (2004 r.), debiut uwielbianego na Wyspach tria Keane i "Rio" (1982 r.) grupy Duran Duran.

Dopiero na 4. miejscu znalazła się uznawana przez wielu za rockowe arcydzieło płyta "The Dark Side of The Moon" grupy Pink Floyd.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także takie klasyki, jak m.in. "Sticky Fingers" The Rolling Stones, "Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band" The Beatles i "The Joshua Tree" U2.

Zobacz Coldplay w przeboju "Clocks":

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Coldplay | plebiscyt | BBC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy