Reklama

"Drę ryja, szantażuję, ubliżam"

Rok 2005 dla Doroty "Dody" Rabczewskiej i zespołu Virgin okazał się dość przełomowy, głównie za sprawą zdobycia na Festiwalu w Sopocie nagrody Słowika Publiczności za piosenkę "Znak pokoju". Utwór stał się sporym przebojem, co pomogło trzeciemu w dorobku grupy albumowi "Ficca" znaleźć się w czołówce najpopularniejszych płyt w Polsce. Muzycy Virgin, idąc za ciosem, promowali płytę licznymi koncertami w Polsce, szykują się także do wyjazdów zagranicę. W rozmowie z Pawłem Amarowiczem wokalistka opowiedziała o planach nagrania "hardcore'owego" - jak go określiła - klipu, o reakcji fanów na koncertach, upragnionej Złotej płycie, występie na Eurowizji i imprezach, podczas których nie ma czasu na "półśrodki".

Promujecie obecnie nowy album "Ficca" na trasie koncertowej. Jak ludzie przyjmują wasze koncerty, jak wygląda frekwencja? Porównaj poprzednie tournee z obecnym.

Reklama

Zawsze tak było, jest i będzie, że na koncerty zespołu, który jest widoczny w mediach i wydaje coraz więcej płyt, przychodzi coraz więcej osób. Inaczej jest w przypadku wykonawców, którzy mają w dorobku tylko jedną płytę i nie są tak medialni. A my jesteśmy rozchwytywani, mamy nagrodę Słowika Publiczności. I w związku z tym na nasze koncerty przychodzi mnóstwo osób. Z czego ogromnie się cieszymy.

Do naszego koncertowego repertuaru doszły nowe utwory z trzeciej płyty "Ficca". Jest ich pięć i pewnie będzie coraz więcej. Zmieniła się też szata graficzna naszej sceny. Mamy więcej pirotechniki i takich różnych gadżetów. A ja się przebieram ze sto razy (śmiech).

Koncerty są coraz ciekawsze, co widać w reakcjach ludzi. Mam nadzieję, że są oni bardzo zadowoleni. A słyszę, że są, gdyż się drą (śmiech).

"Ficca" według oficjalnych obliczeń była w październiku piątym najpopularniejszym albumem w naszym kraju. Jak ocenisz ten wynik?

Oczywiście, że ta pozycja mnie satysfakcjonuje. Nieważne, jak dobra to będzie pozycja, zawsze będę zadowolona (śmiech). A generalnie chodzi nam o Złotą płytę. Cały czas do tego dążymy i bardzo chcielibyśmy ją zdobyć. To już przecież nasz trzeci album, staramy się ogromnie i pracujemy na to już wiele lat. I z tego powodu miło by było otrzymać w końcu to Złoto.

Chciałabym przełamać kryzys w naszym kraju, w którym Złote płyty zdobywają jedynie dinozaury polskiej sceny i pokazać, że młody zespół też może to osiągnąć dzięki ludziom, którzy kupują płyty. A nie ściągają je z internetu czy kupują na leżakach na stadionie.

Czy szykujecie już kolejnego singla? Czy zarejestrowaliście już wideoklip?

Naszym kolejnym singlem z płyty "Ficca", po "Znaku pokoju", będzie utwór "Dwie bajki". Jest to piękna, nastrojowa ballada, z pięknym tekstem i oczywiście z pięknym teledyskiem (śmiech). Ale żeby zupełnie nie było tak miodzio, pragnę wam powiedzieć, że teledysk nie będzie taki, jak każdy sobie to wyobraża. Nie będzie żadnych kwiatków, sratków i bratków, nikt się nie będzie całował i wpadał sobie w objęcia, tylko teledysk naprawdę będzie hardcore'owy.

W związku z powyższym ja też już nie mogę się go doczekać. Będziecie mogli go obejrzeć w pięciu największych Multikinach w Polsce, gdyż tam planujemy premierę. Przylecimy tam helikopterem, wjedziemy limuzyną, rozwalimy wszystkie szyby i po prostu zrobimy mega show.

We wkładce albumu napisałaś, że płyta "Ficca" to "dowód rzeczowy na to, że marzenia się spełniają" i zalecasz słuchania płyty w chwilach zwątpienia. Czy ty miałaś takie momenty odkąd jesteś w Virgin? I czy twoje marzenia się spełniły, czy może jest jeszcze coś, czego nie osiągnęłaś, a bardzo tego pragniesz?

Moje cały życie polega na tym, że wyznaczam sobie kolejne cele, gdy osiągnęłam już poprzednie. A czy są takie marzenia, które się nie spełniły? Jest ich całe mnóstwo, chociażby płyta "Ficca", którą wydaliśmy, bo moim marzeniem jest, żeby pokryła się ona złotem, co jest bardzo trudne w naszym kraju.

A czy miałam chwile zwątpienia? Oczywiście, jak każdy człowiek, cyborgiem nie jestem. Ale nigdy nie były one tak dołujące i frustrujące, żebym miała się poddawać.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: marzenia | show | utwór | piosenka | śmiech | koncerty | virgin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje