Reklama

"Chcemy grać głośno"

Krisiun to brazylijska grupa wykonująca brutalny death metal. Zespół składa się tylko z trzech braci, jednakże moc ich muzyki dorównuje dużo liczniejszym kapelom. Muzyka Krisiun to mordercza siła, niesamowite tempa i intensywne emocje. W tym roku po raz kolejny odwiedzili Polskę w ramach trasy Blitzkrieg 4, na której zagrali obok takich gwiazd jak Rotting Christ, Vader czy Incantation. Przez krakowskim koncertem lider Krisiun - Alex Camargo - odpowiedział Annie Grzegożek na kilka pytań.

Nie jesteście w Polsce po raz pierwszy - co sądzicie o polskich fanach, czy doświadczacie jakichś szczególnych dowodów uznania z ich strony?

Reklama

Oczywiście. Kochamy grać w Polsce. Od czasów naszego pierwszego koncertu tutaj świetnie nam się u was gra. Pobyt tutaj to przyjemność, słuchacze podchodzą z pasją do naszej muzyki. Lepiej po prostu być nie może, kochamy występować w Polsce. To nie jest kraj upośledzony pod względem gustów muzycznych, słuchacze domagają się tego rodzaju muzyki, reagują właściwie, a ich reakcja to najlepsze, co możemy otrzymać. Kochamy grać w Polsce i bardzo się cieszymy, że tu jesteśmy.

Czy utrzymujecie szczególny kontakt z polskimi fanami, na przykład poprzez maile?

Tak, tak, tak! Tak mamy kilku takich przyjaciół. Czasami spotykamy się z nimi, kiedy przyjeżdżamy tutaj na koncerty. Tak, mam w Polsce kilku przyjaciół.

Czy lubicie jeździć we wspólne trasy z Vaderem?

Tak. Oczywiście. Możliwość otwierania występów Vadera oznacza dla nas duże możliwości. Tak jak na przykład dzisiejszego wieczoru, grany wtedy przed dużą publicznością. Bardzo to sobie cenimy.

Wasz najnowszy album "Assasination" wyprodukował Andy Classen, który był producentem "Conquerors of Armageddon". Dlaczego zdecydowaliście się na powrót do współpracy z nim?

Mieliśmy wybór, mieliśmy różne opcje. Zdaliśmy sobie sprawę, że możemy uzyskać lepszy dźwięk niż na poprzednim albumie. Classen zrobił bardzo dużo dla zespołów, z którymi pracował. Znaliśmy go już wcześniej. Zaufaliśmy mu, i okazało się, że to jest to. Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu. Prawdopodobnie wrócimy do niego, kiedy będziemy nagrywać nasz następny album.

Czy już pracujecie nad jakimś nowym materiałem? "Assassination" ukazał się ponad rok temu.

Właściwie juz powinniśmy to robić, ale ze względu na obecną trasę jest to niemożliwe. Jak tylko wrócimy z trasy, jak tylko wrócimy do domu, zabieramy się do roboty. Mamy już nowe pomysły, musimy teraz zacząć próby z całym składem i pozbierać te nasze pomysły, i zrobić to, co trzeba. Zdecydowanie musimy zabrać się do pracy nad nowym albumem.

Jak przez te wszystkie lata układała się wam współpraca z Century Media?

Spisują się dobrze. No cóż, wytwórnia to wytwórnia, ale moim zdaniem oni naprawdę doceniają fakt, że firmują swoją marką grupę spoza głównego nurtu. Współpracują oczywiście także ze słynnymi kapelami, ale mają też nas. I wcale nie zachowują się tak, jakby im na nas nie zależało. Jest dokładnie odwrotnie. Pomagają nam, wspierają nas zarówno w trasie, jak i podczas pracy w studio. Tak, jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Century Media.

Czy wasz nowy album również ukaże się pod patronatem tej wytwórni?

Tak.

Na waszym najnowszym albumie pojawia się cover utworu "Sweet Revenge" grupy Motorhead. Czyim pomysłem było ponowne nagranie tego klasycznego kawałka i dlaczego wybraliście właśnie ten utwór?

Weszliśmy do studia bez jakiegoś konkretnego pomysłu. Dostaliśmy telefon od gościa z Century Media, który powiedział nam, że musimy pomyśleć nad jakimś materiałem bonusowym na zagraniczne rynki, na zasadzie licencji. Akurat wtedy słuchaliśmy Motorhead. Pomyśleliśmy sobie, że niezłym pomysłem byłoby nagranie tej właśnie bardziej bluesowej kompozycji Motorhead zamiast na przykład "Ace of Spades" czy "Iron Fist", które przerabiają inne zespoły. Właściwie pomysł wyszedł od Maxa, naszego perkusisty, kiedy słuchaliśmy muzyki Motorhead. Powiedział: "Zróbmy to, i dodajmy tej piosence trochę ciężkiego brzmienia".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka. | przyjemność | media | koncerty | muzyka | trasy | chcę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje