Reklama

Reklama

Zaskakujący pomysł Simona Cowella! "X Factor" wróci do USA?

Jak donosi serwis Deadline, Simon Cowell, obecnie znany przede wszystkim jako juror i współtwórca "Mam talent", myśli o reaktywacji "X Factora" w Stanach Zjednoczonych. Wokół formatu w ostatnich miesiącach narosło sporo kontrowersji.

Jak donosi serwis Deadline, Simon Cowell, obecnie znany przede wszystkim jako juror i współtwórca "Mam talent", myśli o reaktywacji "X Factora" w Stanach Zjednoczonych. Wokół formatu w ostatnich miesiącach narosło sporo kontrowersji.
Simon Cowell wróci z "X Factorem" do Stanów Zjednoczonych? /Frazer Harrison /Getty Images

"X Factor" w Stanach Zjednoczonych zadebiutował w 2011 roku, siedem lat po oryginalnym formacie w Wielkiej Brytanii. Program jednak nie przebywał na antenie zbyt długo. W USA wyemitowano cztery sezony show, trzy w stacji FOX, a jeden w NBC.

W jury show zasiadali m.in.: Demi Lovato, Nicole Scherzinger, Kelly Rowland, Paula Abdul, L.A. Reid, Paulina Rubio, Britney Spears oraz oczywiście Simon Cowell.  Wśród prowadzących show znalazła się m.in. Khloe Kardashian.

Format w USA według Cowella wyczerpał się bardzo szybko, natomiast w Wielkiej Brytanii ostatecznie wyemitowano aż 17. sezonów. Stworzenia kolejnego odmówiła stacja ITV, która uznała, że formuła programu nie jest już odpowiednio atrakcyjna.

Reklama

"X Factor" wróci do Stanów Zjednoczonych?

W ostatnich miesiącach plotkowano o potencjalnej reaktywacji talent show w Wielkiej Brytanii, jednak jak informuje serwis Deadline, Simon Cowell ma myśleć o wznowieniu show, jednak nie na Wyspach a w Stanach Zjednoczonych.

Informację potwierdziła również gazeta "The Sun". Juror miał powiedzieć tabloidowi, że stacja NBC zaoferowała mu odświeżenie produkcji. Na razie nie zdradzono jednak żadnych szczegółów.

Potencjalna reaktywacja "X Factora" w cieniu afery

W ostatnich miesiącach temat "X Factora" wracał w mediach, jednak raczej nie był to powód do chluby. Wielu uczestników przypominało sobie fatalne traktowanie w programie i ujawniało kolejne skandaliczne kulisy show.

Pod koniec sierpnia 2022 roku brytyjskie media informowały o złożeniu pozwu przeciwko firmie Simona Cowella.

Sześciu byłych uczestników programu "X Factor" zdecydowało się pozwać SyCo Entertainment, która była współtwórcą formatu. W programie miało dochodzić do znęcania i zastraszania.

Pozywający SyCo domagali się od firmy i Simona Cowella miliona funtów odszkodowania. Pieniądze mają zostać przeznaczone na powrót uczestników do normalnego życia (część z wciąż boryka się z problemami psychicznymi, m.in. z PTSD). "Mamy mnóstwo dowodów, włączając w to maile , nagrania i opinie psychologów, które pokażą, że byliśmy źle traktowani" - czytamy w pozwie.

Według ostatnich doniesień sprawa znęcania się nad uczestnikami ma stać się tematem filmu dokumentalnego. Zainteresowane stworzeniem produkcji są dwie telewizje, a "Daily Mail" ujawniał, że przed kamerą o nadużyciach w programie opowiedzieć chcą nie tylko byli uczestnicy, ale też jeden z współpracowników Cowella.

"Wielu ludzi zostało wykorzystanych w programie. Ludzie zza kulis oraz uczestnicy mogą podzielić się swoimi historiami" - mówił John Grimes, wokalista, były uczestnik "X Factora" w duecie Jedward.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Simon Cowell | The X Factor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy