Reklama

Zakopower i nowa płyta "Widzialne | Niewidzialne". Kiedy premiera?

Ruszył preorder ósmego albumu w dorobku grupy Zakopower. Płyta "Widzialne | Niewidzialne" promowana tytułowym singlem i piosenką "Chwila" pojawi się w sklepach 9 grudnia.

Ruszył preorder ósmego albumu w dorobku grupy Zakopower. Płyta "Widzialne | Niewidzialne" promowana tytułowym singlem i piosenką "Chwila" pojawi się w sklepach 9 grudnia.
Na czele grupy Zakopower stoi Sebastian Karpiel-Bułecka /AKPA

"Widzialne | Niewidzialne" to metafizyczna podróż przez czasy i ludzkie losy, to opowieść o przenikaniu się przeszłości z teraźniejszością, świata materialnego z duchowym. Uniwersalne historie i wartości, które dotyczą każdego z nas - miłość, radość, wiara, przemijanie... - czytamy w zapowiedzi nowego albumu grupy Zakopower.

Na nowym materiale pojawią się współczesne instrumenty i popowe melodie tworzone we współpracy z Mateuszem Pospieszalskim. Nie brak jednak góralskiego ducha i poetyckich tekstów napisanych przez Bartłomieja Kudasika i Sebastiana Karpiela-Bułecki.

Reklama

"Ten świat pędzi. Pędzimy i my. Czasem tracimy z oczu to, co najważniejsze. Tymi piosenkami chcemy powiedzieć - zatrzymajmy się na chwilę, spróbujmy dostrzec to, co nienamacalne. Pod warstwą świata materialnego tętni ten duchowy. Można go doświadczyć w przyrodzie, czyimś uśmiechu, w sobie, czy w muzyce... Mam nadzieję, że także tej, którą dla Was stworzyliśmy na albumie 'Widzialne | Niewidzialne'" - mówi Sebastian Karpiel-Bułecka.

Płyta w wersji CD została zaprojektowana przez Macieja Cecotkę, a szata graficzna została wzbogacona przez wyjątkowe fotografie Zofii Rydet - wybitnej fotografki, która od lat 50. XX wieku skupiała swoją uwagę na ludziach pochodzących z różnych regionów Polski, w tym z Podhala.

Zakopower i płyta "Widzialne | Niewidzialne" (tracklista):

1. "Wielkie oczy" feat. Nosowska 
2. "Widzialnie i niewidzialne"
3. "Zmęczeni muzykanci"
4. "Chwila"
5. "Szczęście"
6. "Idę dalej"
7. "Hej idem w las"
8. "Biały obłok"
9. "Wołosi"
10. "Było minęło"
11. "Oczka zmruż"
12. "Bóg dał, Bóg wziął"
13. "Chwila" - radio edit.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zakopower | nowa płyta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy