Reklama

Za Zu Zi: Reggae i piłka nożna

Futbol był ulubionym sportem króla reggae Boba Marley'a. W jego ślady idą jego muzyczni spadkobiercy, grupa Za Zu Zi z Jarocina, która jeszcze przed wakacjami nagrała utwór "Football", po tym jak reprezentacja Polski awansowała do mistrzostw świata w Niemczech. U nas możecie już zobaczyć teledysk do tego nagrania.

Działająca od 2001 roku grupa Za Zu Zi ma na koncie wydaną własnym sumptem płytę "Party" (2003). Ich utwór "Jesteś" w 2004 roku ukazał się we Francji na dwupłytowej składance "Regg'In'Europ" obok kilkudziesięciu artystów reggae z różnych krajów europejskich.

Reklama

- Zdjęcia do naszego pierwszego teledysku były kręcone w upalny czerwcowy dzień na rynku w rodzinnym mieście Jarocinie. Zdezorientowali przechodnie dziwnie patrzyli jak wywijamy instrumentami w rytm muzyki, ale reakcje były pozytywne, bo po którymś z podejść posypały się brawa - opowiada INTERIA.PL wokalista Tomek "Rass Tomi" Jankowski o pracach nad klipem do nagrania "Football".

Pomysł na scenariusz to wspólne dzieło "Rass Tomi'ego" i realizatora Zbysława Kaczmarka. Oprócz samego zespołu w teledysku pojawiają się także piłkarze, którzy rozgrywają mecz.

- Ponieważ piosenka traktuje o miłości do piłki nożnej i jej pierwotnemu założeniu, czyli przede wszystkim radości z samej gry, stwierdziliśmy, że najlepiej pokazać z nim grające dzieci (jak my kiedyś na podwórku) - śmieje się wokalista Za Zu Zi.

Wspomniane dzieci to uczniowie szkół w Cielczy i Golinie, w których pracuje jako nauczyciel "Rass Tomi". Reszta statystów to znajomi muzyków, którzy przyszli pokibicować i przede wszystkim się dobrze pobawić.

- Swoją rolę ma także miejscowy policjant. Pomysł na to przyszedł w trakcie realizacji zdjęć, więc dzwoniliśmy pod 997. Nikt jednak nie mógł zrozumieć o co nam chodzi i musieliśmy ostatecznie wybrać się sami na komisariat wyjaśnić sprawę. Skutek był taki, że niecałą godzinkę radiowóz podjechał na rynek - wspomina wokalista.

Muzyk Za Zu Zi wyjaśnia, że choć "Football" powstał po tym jak nasza reprezentacja zakwalifikowała się do Mundialu, to ich piosenka opowiada nie o kadrze, ale "o dziecięcej pasji i radości gry w piłkę nożną, dzięki czemu jest ona uniwersalna".

- I o to właśnie chodziło. Sami zresztą jesteśmy kibicami - podkreśla.

Grupą tworzą Tomasz "Rass Tomi" Jankowski (wokal, gitara), Konrad "Kielich" Januzik (klawisze), Kordian Czaczyk (gitara, eks-Bez Ogrodu), Tadeusz Nowakowski (perkusja), Maciej Maćkowski (bas), Arek Leonhard (saksofon, śpiew, eks-Syjon) i Darek Cieślak (trąbka, śpiew).

Za Zu Zi to kolejny wykonawca, który zgłosił się do nas w ramach akcji "Pokaż się w INTERIA.PL". Przypomnijmy, że nasz serwis Teledyski dzięki temu w ostatnim czasie poszerzył się o klipy tak różnych artystów, jak m.in. gitarowe grupy Lesers Bend, Electric, Grupa Projekt, Sublokator, grające tango al Tango!, metalowe Anal Stench, Neolithic, Korsarz, Totem i Gutter Sirens, reggae'owy DiM, bluesowa Tortilla, tworzący czarną muzykę Brown Cube, alternatywny pop spod znaku Miennty i Galapagos Manufacture, taneczny DJ Krist Van D, eksperymentalny Kinetic Jane, znany z "Idola" wokalista Dawid Koczy, reggae'owe NEFRE, a w kolejce czekają następni.

Przypominamy, że jeśli macie własny muzyczny teledysk, który chcielibyście u nas pokazać szerszej publiczności, to napiszcie na adres muzyka@firma.interia.pl. Skontaktujemy się wówczas z Wami w tej sprawie.

Warto podkreślić, że nasz serwis Teledyski to pierwszy i zarazem największy w polskim internecie. W naszej bazie jest już ponad 2500 wideoklipów, a na bieżąco dodawane są kolejne - zarówno nowe, jak i te sprzed lat.

Zobacz galerię zdjęć z planu teledysku "Football" grupy Za Zu Zi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje