Reklama

Reklama

Wzruszająca mowa Madonny po atakach w Paryżu

Ataki terrorystyczne, do których doszło 15 listopada w Paryżu, mocno dotknęły środowisko muzyczne. Artyści na całym świecie solidaryzują się z ofiarami masakry we Francji. Podczas swojego koncertu w Sztokholmie Madonna w mocnych słowach zwróciła się do publiczności, a wszystkim dotkniętym tragedią zadedykowała utwór "Like a Prayer".

Madonna uczciła pamięć ofiar zamachów we Francji

Wielu artystów (U2, Deftones, Foo Fighters, Son Lux) postanowiło odwołać swoje koncerty ze względu na tragiczne wydarzenia, do jakich doszło w stolicy Francji. Madonna, która zastanawiała się nad rezygnacją z występu, zdecydowała jednak, że jej sobotni (14 listopada) koncert w Sztokholmie odbędzie się.

W trakcie występu wokalistka przerwała, by wygłosić sześciominutową przemowę do publiczności.

Reklama

"Naprawdę ciężko było przebrnąć przez ten koncert, ponieważ na wiele sposobów czuję się rozdarta. Bo dlaczego jestem tutaj, tańcząc i bawiąc się, kiedy ludzie płaczą po stracie swoich bliskich? Jednakże to jest dokładnie to, czego ci ludzie chcą. Chcą nas zamknąć. Chcą nas uciszyć. A my im na to nie pozwolimy" - mówiła ze łzami w oczach Madonna.

Z tych właśnie przyczyn Amerykanka zdecydowała, że nie przerwie swojej trasy koncertowej. Kontynuując przemówienie, Madonna skrytykowała ludzi stojących za zamachami w Paryżu mówiąc, że nie mają szacunku do życia ludzkiego.

"Nigdy, przenigdy nie zmienimy świata, w którym żyjemy, jeśli nie zmienimy siebie. Jeśli nie zmienimy sposobu, w jaki traktujemy innych w życiu codziennym" - dodała Madonna i zaapelowała do swoich fanów - "Musimy zacząć traktować każdą ludzką istotę z godnością i szacunkiem i to jest jedyna rzecz, która zmieni świat".

Bono i U2 złożyli kwiaty w miejscu tragedii w Paryżu:

Po zakończeniu amerykańska gwiazda najpierw poprosiła publiczność o minutę ciszy upamiętniającą wszystkie ofiary masakry w Paryżu, a następnie wykonała z zespołem akustyczną wersję swojego utworu "Like a Prayer", zachęcając zgromadzonych do wspólnego śpiewania.

Madonna znajduje się obecnie w trasie koncertowej promującej jej płytę "Rebel Heart".

Zobacz przemówienie Madonny na koncercie w Sztokholmie:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Madonna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje