Reklama

Reklama

Wyzysk i fatalne warunki pracy w firmie odzieżowej. The Rolling Stones chcą zerwać kontrakt

Niedawno The Rolling Stones ogłosili współpracę z gigantem mody, firmą Shein. Po ostatnich rewelacjach dotyczących złych warunków pracy i wyzysku, muzycy chcą rozwiązać umowę licencyjną ze słynną firmą.

Niedawno The Rolling Stones ogłosili współpracę z gigantem mody, firmą Shein. Po ostatnich rewelacjach dotyczących złych warunków pracy i wyzysku, muzycy chcą rozwiązać umowę licencyjną ze słynną firmą.
The Rolling Stones ustosunkowało się do oskarżeń wobec firmy, z którą współpracuje / Vittorio Zunino Celotto / Staff /Getty Images

Zaledwie w piątek do sieci sklepów trafiła specjalna kolekcja, która honorowała legendarny zespół. Kolekcja obejmowała linię t-shirtów i innego rodzaju merchandise'u wyprodukowanego z okazji 60-lecia The Rolling Stones (zobacz!). Najtańsze produkty kosztowały od 1,50 funta (ok. 9 zł).

Tymczasem brytyjski Channel 4 wyemitował dokument, w którym ujawnił przerażające praktyki w chińskiej fabryce, gdzie produkowano ubrania marki Shein. Raport wykazał, że pracownicy nie mieli określonych godzin pracy, jeden dzień wolny w miesiącu i często ich zmiana trwała 18 godzin na dobę. Przy tym płacono im jedynie 3 pensy (ok. 25 groszy) za każde wyprodukowane ubranie. 

Reklama

Przedstawiciele marki zareagowali twierdząc, że są "niezwykle zaniepokojeni" tym, co zobaczyli w tym reportażu wcieleniowym. 

The Rolling Stones nagrywają nowy album

The Rolling Stones zrywa współpracę z modowym gigantem

Krótko po tym brytyjskie media zwróciły się do przedstawicieli zespołu, by poznać ich opinię na temat współpracy. Rzecznik grupy poinformował, że The Rolling Stones wiedzą już o zarzutach dotyczących "nadużywania pracy w łańcuchu dostaw".

"Chcielibyśmy podziękować za zwrócenie nam uwagi na tę sprawę. To jest umowa licencyjna z Bravado Inc i jako taka mają prawa do wykorzystania marki na towarach" - wyjaśniał. Dodał jednak, że to koniec wspólnej kolekcji Shein i The Rolling Stones. Jak można zobaczyć na stronie firmy, zniknęła ona z oferty.

"Nie chcemy być kojarzeni z Shein, po tym jak zostaliśmy uświadomieni o ostatnich informacjach dotyczących traktowania pracowników w jej łańcuchu dostaw i zażądaliśmy zakończenia tej linii" - dodał rzecznik zespołu.

Czytaj też:

Metallica: "Lux Æterna" brzmi jak utwór Kata? "Nie idźcie tą drogą"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: shein | The Rolling Stones

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama