Reklama

Reklama

Wszczęto śledztwo w sprawie Ryszarda Rynkowskiego

W rozmowie z RMF Alina Szram, prokurator rejonowy w Brodnicy, potwierdziła, że zostało wszczęte śledztwo w sprawie Ryszarda Rynkowskiego.

W rozmowie z RMF Alina Szram, prokurator rejonowy w Brodnicy, potwierdziła, że zostało wszczęte śledztwo w sprawie Ryszarda Rynkowskiego.
Wszczęto śledztwo w sprawie Ryszarda Rynkowskiego /AKPA

Przypomnijmy, że w nocy z wtorku na środę (15/16 listopada) Ryszard Rynkowski został zatrzymany przez policję. Służby zostały wezwane przez żonę 65-letniego wokalisty, który przed domem wymachiwał bronią i groził popełnieniem samobójstwa.

Po badaniach lekarskich Rynkowski został zwolniony do domu.

Bogdan Zep, menedżer wokalisty, w rozmowie z TVN24.pl podkreślił, że jest on w dobrym stanie. "Czuje się dobrze jak nigdy dotąd. Każdy ma prawo do jakiś słabszych momentów. Dobrze, że na miejscu pojawiła się policja i pomogła".

Reklama

Prokuratura Rejonowa w Brodnicy wszczęła śledztwo w kierunku nielegalnego posiadania amunicji. Okazuje się, że Ryszard Rynkowski miał w domu kilka sztuk broni różnego rodzaju. Posiadał także amunicję.

Śledczy chcą sprawdzić, czy wszystko to było legalne. Prowadzeniem postępowania ma się zająć policja. "Prokurator wydał stosowane wytyczne. Wśród nich znajdują się te dotyczące konieczności powołania biegłego z zakresu balistyki w celu stwierdzenia, czy zabezpieczone naboje są amunicją w rozumieniu Ustawy o broni i amunicji. Śledztwo jest w toku. Czynności będą realizowane" - powiedziała RMF FM Alina Szram, Prokurator Rejonowy w Brodnicy.

Wśród zabezpieczonej u wokalisty broni była nie tylko typowa broń palna. W tym wypadku wiadomo, że chodzi o dość popularny pistolet. W jego domu były jednak także broń myśliwska oraz broń sportowa. Śledczy przyznają, że zabezpieczono też stosowne pozwolenia i dokumenty.

"Naszym zadaniem jest zweryfikowanie, czy te zezwolenia odpowiadają posiadanym jednostkom broni i amunicji. Znalazły się też naboje, których na chwilę obecną nie możemy przyporządkować bez zasięgnięcia opinii biegłego i uzupełnienia naszej wiedzy o wiedzę specjalną" - powiedziała Alina Szram. 

"Być może jest tak, że te sporne jednostki amunicji mieszczą się w kategorii posiadanych zezwoleń" - tłumaczyła. Dodała, że liczba zabezpieczonej broni jest adekwatna do liczby zabezpieczonych nabojów.

Zapowiedziała także kolejne śledztwo dotyczące Ryszarda Rynkowskiego. Piosenkarz będzie miał w nim status osoby pokrzywdzonej. Śledczy będą sprawdzać, czy nie doszło do pomocnictwa lub nakłaniania do popełnienia samobójstwa.

Sprawdź tekst utworu "Ten typ tak ma" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL