Reklama

Wojewódzki i Rock - ich muzyczni goście

Anja Orthodox z zespołu Closterkeller oraz Izabella Skrybant ze słynnego Tercetu Egzotycznego, będą gośćmi Kuby Wojewódzkiego w jego najbliższym programie, w niedzielę, 14 grudnia. Natomiast w "Popliście", nadawanej tego dnia o 9.30, pojawi się młoda grupa Ptaszyska rodem z Częstochowy.

"Jak sama nazwa wskazuje, jest to artystka niezależna, alternatywna i ortodoksyjna. Choć reprezentuje mroczne rockowe klimaty i nosi torebkę w kształcie trumny, to jednak powstrzymuje się od zjadania kotów" - tak Kuba Wojewódzki opisuje Anję Orthodox.

Reklama

Kolejny jego gość, Izabella Skrybant, to podpora słynnego Tercetu Egzotycznego, który wielkie triumfy święcił głównie w latach 70. i uważany jest za ówczesny odpowiednik Ich Troje. "Pamelo, żegnaj" to tytuł największego przeboju w repertuarze Tercetu Egzotycznego.

"Kto o niej nie słyszał, ten albo nie jest Polakiem, albo nie słuchał nigdy Tercetu Egzotycznego, co zresztą na jedno wychodzi. A jak ktoś nie wie, kim jest Pamela, to w ogóle nie ma o czym gadać..." - twierdzi Wojewódzki.

Natomiast gościem telewizyjnej "Poplisty" będzie częstochowski zespół Ptaszyska, którego liderem jest Krzysztof "Kiczu" Niedźwiecki, znany także z występów z grupą Habakuk.

Ptaszyska grają muzykę zawierającą elementy rocka, reggae, funky, hip hopu i jazzu, a sami muzycy określają ją mianem "freak-trans-rock". Nie ukrywają przy tym, iż pozostają pod dużym wpływem Franka Zappy.

Ptaszyska zagrały dotąd na m.in. na festiwalu "Na Wyspie" we Wrocławiu, nagrali też muzykę do filmu "Powrót" Marcina Rumińskiego.

"Poplistę" w Polsacie jak zwykle poprowadzi Maciek Rock, a emisja rozpocznie się w niedzielę, o godz. 9.30.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Closterkeller | Anja Orthodox | goście | rock | Kuba Wojewódzki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje