Reklama

Reklama

Tłumy na pogrzebie Agnieszki Mazurek. Tak żegnano gwiazdę disco polo

W Zduńskiej Woli odbył się pogrzeb wokalistki zespołu disco polo Lider Dance, Agnieszki Mazurek. Wokalistka zmarła 11 kwietnia w wieku 33 lat. Śledztwo w sprawie śmierci piosenkarki prowadzi prokuratura.

Agnieszka Mazurek miała 33 lata

Agnieszka Mazurek była głosem zespołu Lider Dance (posłuchaj!). Muzycy zespołu poinformowali o nagłej i niespodziewanej śmierci piosenkarki. 

"Już nigdy nie zobaczymy Twojej roześmianej buzi, nie usłyszymy Twojego pięknego głosu" - pisali w Facebookowym poście koledzy z zespołu.

Ponad tydzień po śmierci wokalistki, odbył się jej pogrzeb w Zduńskiej Woli. Msza żałobna była odprawiona w kościele św. Antoniego. Mazurek została pochowana w rodzinnym mieście na cmentarzu przy ulicy Łaskiej. Piosenkarkę, a także nauczycielkę w Szkole Podstawowej nr1 w Sieradzu żegnała spore grono żałobników.

Reklama

Przyczyna śmierci Agnieszki Mazurek? Sprawę bada prokuratura

Jak podaje Super Express, wokalistka miała popełnić samobójstwo. "Jej ciało zostało znalezione w miejscu zamieszkania" - powiedziała prokurator Jolanta Szkilnik z Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. 

"Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające w sprawie samobójczej śmierci. Do zgonu nie przyczyniły się osoby trzecie" - zapewnia prokurator.

Kim była Agnieszka Mazurek?

Agnieszka Mazurek tworzyła zespół Lider Dance wspólnie z Marcinem Madajskim oraz Marcinem Tomczykiem. Występowali na największych imprezach disco polo, m.in. na Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. W trakcie pandemii zespół z wiadomych względów mniej koncertował, ale ponoć cały czas pracował nad nowymi utworami, które w najbliższym czasie miały zacząć pojawiać się w sieci.

Wokalistka dołączyła do formacji Lider Dance w 2014 roku - wtedy też grupa powróciła do koncertowania i zaczęła tworzyć nowy repertuar. Na swoim koncie zespół ma wiele przebojów, m.in. "Ja będę twoja" (posłuchaj!), "Całować chcę" czy "Zabiorę Cię".

Sprawdź tekst piosenki "Całować chcę" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama