Reklama

Reklama

Taco Hemingway szczerze o swoich problemach. Co ujawnił w utworze "Kurtz"?

Ostatnio zadebiutowała piosenka "Kurtz" Maty, w której gościnnie pojawia się Taco Hemingway. Rapuje o problemie, który może dotknąć każdego - depresji.

Taco Hemingway na scenie podczas Open'era 2018

Taco Hemingway to jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów  w Polsce. Na scenie jest już obecny 10 lat, a jego piosenki regularnie trafiają na listy przebojów. W tym roku muzyk otrzymał Fryderyka 2021 za utwór "Polskie tango". W piosence (sprawdź!) raper skrytykował aktualne władze i nie tylko - jest to też przegląd negatywnych elementów polskiego społeczeństwa. Jego piosenki zwykle pisane są w oparciu o własne doświadczenia i to, co sam widzi.

Reklama

Mata ft. Taco Hemingway - Kurtz. O czym jest piosenka?

W utworze "Kurtz" na płycie "Młody Matczak" Maty, Taco rapuje o depresji i trudnościach, jakie spotykają człowieka, gdy chce dostać się na terapię. Raper śpiewa też o swoich frustracjach i niespełnionych marzeniach.

"Nie czuję winy, że siedzę po ciemku, zaraz trzydzieści dwa lata, więc powinienem już myśleć o dziecku. A myślę o tym, że Kanye pisał 'Fantasy' już, jak był w moim wieku. A w wieku Maty chciałem być gwiazdą i to na całą kulę ziemską. W piwnicy w lato się upijałem, gdy brakowało mi tekstów" - wyznał raper (sprawdź pełny tekst!).

Szczególnie poruszające dla fanów Taco są słowa z dalszej części piosenki. "Jak nie odpisuję, to nie dzwoń, jestem na randce ze swoją depresją. Tańczę we mgle niczym dziecko, a paparazzi skitrani po krzakach jak Wietkong. Myślę o śmierci porankiem, brak czasu by rozkminiać sprzedaż. Gdy chciałem iść na terapię, powiedzieli, że terminów już nie ma. Każdy w Warszawie się leczy i uzupełnia apteczkę" - rapuje dalej Hemingway. 

2 października Mata dał wyprzedany koncert na Bemowie, w którym wzięło udział ok. 40 tys. osób. Nową płytę Mata promował singlami, m.in. "Papuga" (sprawdź!) z gościnnym udziałem Malika Montany i Quebonafide oraz "Kiss cam (podryw roku)". W teledysku do tego ostatniego (sprawdź!) wystąpili m.in. Young Leosia i Michał Milowicz.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Taco Hemingway | Mata (raper)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje