Sylwester w Warszawie odwołany przez koronawirusa

Miejski sylwester nie odbędzie się w tym roku w Warszawie. Miasto ze względu na pandemię koronawiursa zdecydowało o odwołaniu tej imprezy.

Jedną z gwiazd sylwestra w Warszawie w 2019 r. była Edyta Górniak
Jedną z gwiazd sylwestra w Warszawie w 2019 r. była Edyta GórniakAKPA

"W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku miejski sylwester nie odbędzie się. Ta impreza będzie odwołana w tym roku. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze" - potwierdziła w poniedziałek PAP rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Jak dodała, ma nadzieję, że w przyszłym roku będzie już inna sytuacja epidemiczna i uda się to zrekompensować.

Dopytana, czy w związku z odwołaniem sylwestra miasto zaoszczędzi jakieś środki, stwierdziła, że "niewątpliwie brak imprezy będzie powodował sytuację, w której jakieś finanse zostaną w kasie miasta".

Reni Jusis
Sylwia Grzeszczak
Filip Chajzer i Gabi Drzewiecka
Tomek Karolak
+20

Sylwester w Warszawie w zeszłym roku odbył się na placu Bankowym. Warszawiacy bawili się przy przebojach takich gwiazd jak m.in.: Edyta Górniak, Bajm, Perfect, Kombii, Patrycja Markowska, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Blue Cafe i Pectus (imprezę pokazywał TVN). W trosce o zwierzęta zrezygnowano z pokazu fajerwerków o północy.

Konkurencyjne stacje w 2019 r. żegnały na Stadionie Śląskim w Chorzowie (Sylwestrowa Moc Przebojów w Polsacie) i na Równi Krupowej w Zakopanem (Sylwester Marzeń z Dwójką w TVP).

Michał Szpak
Michał Wiśniewski
Kajra i Sławomir
Maciej Maleńczuk
+24

Golec uOrkiestra
Maryla Rodowicz
Viki Gabor
Chris Norman
+6
PAP/INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas