Reklama

Superpuder: Renata Beger i jej taśmy

Od wtorku, 26 września, niemal cała Polska żyje słynnymi już nagraniami z rozmów pomiędzy posłanką Samoobrony Renatą Beger a Adamem Lipińskim, ministrem w kancelarii premiera i wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, w sprawie jej przejścia do partii rządzącej. Na to wydarzenie błyskawicznie zareagowała grupa Superpuder, znana z piłkarskich przebojów "Rasiak Song" i "Co zrobił Janas?". Na stronach INTERIA.PL możecie już posłuchać utworu "Film Renaty".

Posłuchaj "Filmu Renaty" w wykonaniu grupy Superpuder:

Reklama

- Chcieliśmy skoncentrować się na naszych numerach, żeby zdążyć z wydaniem płyty na jesień. I kiedy już wszystko szło w obranym przez nas kierunku, obejrzeliśmy wieczorem pewien film... Akcja może nie była prowadzona w jakimś porywającym tempie, montaż też jakby niezbyt pomysłowy, ale aktorzy znani - a dialogi... palce lizać! - opowiada nam Wojtek Łuszczykiewicz, lider Superpudru.

Przypomnijmy, że cała afera rozpoczęła się od filmu nagranego ukrytą kamerą pokazanego w programie "Teraz My" w telewizji TVN. Lipiński i Wojciech Mojzesowicz, sekretarz stanu w kancelarii premiera, namawiali Beger do przejścia do PiS-u, oferując jej stanowisko w rządzie oraz rozwiązanie problemu weksli, którymi Andrzej Lepper grozi buntownikom z Samoobrony.

- Nie mogliśmy siedzieć spokojnie, film z Renatą tak nami wstrząsnął, że w połowie drogi do studia, gdzie mieliśmy nagrywać ostatnie partie saksofonu do naszego nowego singla, zmieniliśmy plany i z niekłamanym zapałem zabraliśmy się za piosenkę o sprytnej Renacie. Musieliśmy to w nasz sposób skomentować. Skończyliśmy o godz. 2 nad ranem.

- Jeśli chodzi o sam wybór piosenki: sięgnęliśmy po tak charakterystyczną stylistykę, bo sytuacja jest już tak ciężka, a atmosfera na tyle gęsta, że nie chcieliśmy dokładać do pieca. No i poza tym - mówię to na wszelki wypadek dosyć wyraźnie - jest to z naszej strony żart, wiec nie chcemy korzystać z naszych autorskich piosenek do takich zabawowych sytuacji, bo najlepiej bawi się przy takich właśnie oldschoolowych hitach - śmieje się Łuszczykiewicz.

W utworze zespół wykorzystał fragment słynnego hasła Johna Lennona "Give Peace A Chance" - tutaj w wersji "Give PiS A Chance".

- Proponujemy chwilę oddechu od tych dość dramatycznych wydarzeń, które serwują nam rezydenci ulicy Wiejskiej, zanim zaczniemy głośno płakać, pośmiejmy się choć jeszcze przez chwilę... Nie powinno śmiać się z własnych dowcipów, ale my mamy ubaw - kończy wokalista grupy Superpuder.

"Wyrzuć weksle złe / i jedźmy byle gdzie" - śpiewa Superpuder.

Raport specjalny: Szokujące nagrania

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: \ Film | film | Renata Beger | taśmy | beger | Superpuder

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje