Reklama

Stone Temple Pilots: Poszukiwania nowego wokalisty

Amerykańska grupa Stone Temple Pilots oficjalnie ogłosiła, że poszukuje nowego wokalisty w związku z tym, że Chester Bennington ostatecznie poświęcił się Linkin Park.

Stone Temple Pliots w składzie z Scottem Weilandem (pierwszy z lewej)

W lutym 2013 roku roku Robert DeLeo (bas), jego brat Dean (gitara) i Eric Kretz (perkusja) poinformowali, że na dobre zakończyli współpracę z wokalistą Scottem Weilandem, współzałożycielem Stone Temple Pilots. Jego miejsce za mikrofonem zajął Chester Bennington, frontman Linkin Park, a prywatnie wierny fan kalifornijskiego kwartetu.

Reklama

Z Benningtonem w składzie zespół wydał minialbum "High Rise" (2013), jednak po dwóch latach wokalista zdecydował, że w pełni poświęca się swojej macierzystej formacji.

Pod koniec 2015 r. ostatecznie rozwiały się nadzieje fanów na powrót syna marnotrawnego STP - 3 grudnia w trakcie trasy koncertowej swojego zespołu The Wildabouts na skutek przypadkowego przedawkowania narkotyków zmarł Scott Weiland. Ciało 48-letniego wokalisty znaleziono w busie, którym podróżowała formacja.

Pozostali muzycy Stone Temple Pilots zamierzają jednak kontynuować karierę pod tą nazwą. Na swoich stronach ogłosili właśnie poszukiwania nowego wokalisty.

"Rok nadziei, optymizmu i co najważniejsze, nowej muzyki. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, czym mogliśmy się z wami dzielić przez te wszystkie lata. Muzyka, muzyka, muzyka. Chcielibyśmy to kontynuować, ale potrzebujemy od was małej pomocy" - piszą Amerykanie.

"Oficjalnie ogłaszamy, że szukamy nowego wokalisty do Stone Temple Pilots. (...) Nikt nigdy nie 'zastąpi' Scotta, to nie jest naszym celem. Naszym celem jest kontynuowanie przygody z Stone Temple Pilots i robienie tego, co robimy... Muzyki! Czekamy na wasze zgłoszenia" - dodają członkowie grupy.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Stone Temple Pilots

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje